„Dobre opakowanie działa jak pięciosekundowa reklama w telewizji, przyciągając uwagę, opisując cechy produktu, wzbudzając zaufanie i wywołując korzystne wrażenie” [ P. Kotler]

Coraz częściej producenci różnego typu artykułów dostrzegają, że odpowiednio dobrane opakowanie może pełnić podwójną funkcję: ochraniać towar w procesie transportu i magazynowania, ale także być wizytówką samego produktu czy marki. Dlatego też tak ważne jest odpowiednie opakowanie produktu, a przez to zwiększenie jego siły oddziaływania na potencjalnego klienta.

Naprzeciw wyzwaniom z jakimi muszą się mierzyć przedsiębiorstwa chcące zaistnieć na rynku i wypromować nowy produkt, wychodzą targi nowych rozwiązań w branży opakowań easyFairs® PACKAGING INNOVATIONS. Głównym założeniem imprezy jest propagowanie nowoczesnych i innowacyjnych sposobów na opakowanie tego, z czym spotyka się na co dzień każdy z nas. Targi swym zasięgiem obejmują zarówno rozległy zakres branżowy (przemysł spożywczy, kosmetyczny, farmaceutyczny, chemiczny i przemysłowy), jak również skupiają wystawców zajmujących się szeroko pojętym zagadnieniem opakowań , m.in. opakowania tekturowe, foliowe, opakowania innowacyjne, projektowanie i zarządzanie marką, rozwiązania z zakresu druku czy nowości w dziedzinie materiałów POS.

Podążając za coraz większą specjalizacją firm w obrębie branży opakowań, organizatorzy zdecydowali się na utworzenie specjalnych stref tematycznych. Nowością podczas IV edycji targów Packaging Innovations będzie strefa LOGISPACK poświęcona opakowaniom zbiorczym, logistycznym, wewnętrznym i ochronnym. Podobnie jak w ubiegłych latach nie zabraknie również firm skupionych w strefach LABELLINGU (etykiety, kody, nalepki) i CO-PACKAGINGU (przepakowywanie, konfekcjonowanie, kontrola jakości).
Koncepcja targów opiera się na maksymalnym ułatwieniu kontaktu na linii producent – klient i stworzeniu korzystnej atmosfery do wymiany biznesowych doświadczeń. Stałym elementem targów organizowanych według formuły easyFairs® są branżowe seminaria learnShops™. W trakcie wykładów odbywających się w otwartej przestrzeni targowej każdy z wystawców może przedstawić swój produkt lub usługę, opowiedzieć o nim , a przez to trafić do zainteresowanych osób. W szczególny sposób zarówno podczas targów, jak i w trakcie całej kampanii marketingowej, promowane są nowoczesne rozwiązania zgłoszone do Programu Innowacja. Szeroki wachlarz możliwości promocji jaki oferują organizatorzy zapewni zarówno rozpowszechnienie informacji o produkcie, jak również wzbudzenie zainteresowania u potencjalnych klientów.
Najlepszym potwierdzeniem tych słów niech będzie opinia Pana Arkadiusza Piotrowskiego z firmy CYGNUS – uczestnika III edycji targów:
„Uczestnictwo w targach PACKAGING INNOVATIONS to bardzo dobra inwestycja. W ciągu dwóch dni spotkań udało nam się nawiązać kontakty z osobami z branży, do których wcześniej nie udało nam się dotrzeć za pomocą innych mediów. Mówiąc krótko znaleźliśmy się we właściwym miejscu i czasie”

Targi easyFairs to nie tylko świetna okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, ale także możliwość poszerzenia czy uzupełnienia swojej wiedzy na temat branży opakowań i nowości, jakimi jesteśmy ciągle zaskakiwani. Wszystkich zainteresowanych tematyką opakowań oraz nowymi możliwościami jakie stwarzają one dla rozwoju i promocji produktu, organizatorzy zapraszają na targi easyFairs PACKAGING INNOVATIONS, które odbędą się 14 i 15 marca 2012 r. w hali EXPO XXI w Warszawie. Jeśli natomiast chcieliby Państwo zaprezentować szerokiej publiczności swoje produkty lub usługi, wystarczy skontaktować się z biurem targów:

Katarzyna Banach
Kierownik Działu Sprzedaży
Tel. (12)651 95 24
Kom. 510 134 218
katarzyna.banach@easyfairs.com
www.easyfairs.com/piwarsaw

Źródło: ''