Od niedawna w ofercie Stora Enso pojawił się karton Performa Brilliance. Produkt cieszy się coraz większą popularnością na rynku zastosowań graficznych. Po testach w kilku zakładach poligraficznych, został on wdrożony w codziennej produkcji. Niedługo zobaczymy go także w Polsce.

Dobry start nowego karton Performa Brilliance

Nowy karton jest obecnie dostępny za pośrednictwem wybranych przedstawicielstw handlowych na rynkach Niemiec, Austrii, Włoch oraz Wielkiej Brytanii. Stora Enso prezentuje swój produkt jako ciekawą alternatywę dla firm podukujących książki, karty z życzeniami, kalendarze lub pocztówki. Produkt charakteryzuje się wysoką białością, gładkością i atrakcyjnym wyglądem po obu stronach. Papier o takich parametrach może być poddawany tłoczeniu, znakowaniu laserowemu czy też lakierowaniu. Dodatkowo jest on kompatybilny z roznymi technikami drukowania.

Performa Brilliance to karton typu GC1 posiadający fundamentalną zmianę wprowadzoną w podstawowym składniku kartonu, jakim jest celuloza. Projekt jest efektem intensywnych prac badawczo-rozwojowych, prowadzonych przez firmę Stora Enso. Produkt posiada specjalną recepturę powłoki, jaką jest pokryty karton. Dzięki niej został osiągnięty efekt niezwykłej gładkości materiału.

Karton posiada certyfikat EU Ecolabel, potwierdzający jego zgodność z proekologicznymi kryteriami Komisji Europejskiej, dotyczącymi papierów i kartonów przeznaczonych do zastosowań graficznych. Produkt ten znajduje się w ofercie Stora Enso Consumer Board. Wszystkie materiały opatrzone tym znakiem mogą być stosowane na rynkach produkcji poligraficznej, wydawniczej i biurowej. Ponadto produkt posiada jeszcze dwa ważne certyfikaty – FSC oraz PEFC.