Współpraca firm ma pomóc w tworzeniu nowych rozwiązań w zakresie opakowań giętkich. Amerykański koncern zainwestuje w rozwiązania do lakierowania od Nordmeccanica Spa.

Dow Chemical Company we współpracy z  Nordmeccanica  Spa

W należącym do Dow Chemical Company centrum innowacji Pack Studios w Mozzare stanęła linia do powlekania Nordmeccanica Super Combi 3000. Maszyna została przygotowana specjalnie na potrzeby klientów Dow chcących przetestować nowe rozwiązania w zakresie laminowania opakowań. Współpraca ta będzie rozszerzona na inne centra firmy na całym świecie. Współpraca obu firm ma prowadzić do pojawienia się w tym roku kilku nowych technologii w zakresie rozwiązań klejących. 

Porozumienie firm stawia na rozwój w zakresie rozwiązań dla przemysłu klejowego. Dzięki temu segment opakowań giętkich zyska ogromne wsparcie. Przemysł, w ramach którego działać będą połączone firmy jest jednym z najbardziej znaczących w zakresie tworzenia opakowań przyjaznych dla środowiska. W tym segmencie rynku materiały wykorzystuje się bardziej efektywnie, co pozwala na redukcję odpadów spożywczych w globalnym łańcuchu dostaw żywności.

Dowiedz sie więcej