Rosyjski koncern petrochemiczny SIBUR podpisał kontrakt z niemiecką spółką Zimmer Lugri AG, na budowę drugiej linii produkcyjnej w fabryce chemicznej Sibur-PETF.

Wartość kontraktu szacuje się na 17,5mln USD. Nowa linia produkcyjna PETF - surowca używanego do produkcji plastikowych butelek i folii, zostanie uruchomiona w IV kwartale 2001r.
Pierwsza linia o wartości 7,5mln USD o planowanej rocznej produkcji PETF na poziomie 52tys. ton, jest obecnie instalowana w fabryce. Jej uruchomienie jest planowane na koniec 2001r.
Koncern SIBUR prowadzi obecnie negocjacje w sprawie uruchomienia kolejnej, trzeciej linii produkcyjnej o rocznej produkcji 140tys. ton PETF.
Źródło: ''

Komentarze

  • Moje "ale" co do strony

    Witajcie! Zajrzałam do Was z myślą, że znajdę może tutaj kilka informacji o poszczególnych tworzywach sztucznych, ale niestety znalazłam tylko suche fakty (na bierząco), a poza tym nazwy t.sz. są podane tylko skrótami. Możeu mieścicie krótkie charakterystyki poszczególncyh tworzyw?Na pewno się to komuś przyda. Ja wybieram się właśnie na kolejne stronki o podobnej tematyce do Waszej. Gratuluję świetnej grafiki!