Drukarnia Chroma po raz kolejny została właścicielem, ósmej już, maszyny drukującej Komori. Tym razem zakupiona została pięciokolorowa offsetowa maszyna arkuszowa Lithrone L-540 H z wieżą lakierującą oraz hybrydowym systemem suszenia UV/H-UV (inaczej eUV). Inwestycja pozwoliła poszerzyć ofertę realizowanych uszlachetnień o takie, których nie posiada konkurencja.

Drukarnia Chroma z ósmą maszyną Komori

Krzysztof Raczkowski, właściciel drukarni Chroma

 

Zakupioną przez drukarnię Chroma maszynę Komori wyposażono w pięć zespołów drukujących, wieżę lakierującą oraz hybrydowy system suszenia UV/H-UV (inaczej eUV). Obsługuje ona takie same formaty arkuszy i bazuje na tych samych płytach offsetowych, co pozostałe maszyny Komori w parku sprzętowym drukarni. System suszenia UV składa się z dwóch lamp suszenia końcowego na wykładaniu i dwóch lamp przenośnych, międzyzespołowych z możliwością instalowania ich po 1., 4. i 5. zespole drukującym. Jedna z lamp na wykładaniu i obie międzyzespołowe mają możliwość przełączenia do trybu klasycznego UV albo do H-UV, co umożliwia w tej maszynie druk farbami H-UV i uszlachetnianie lakierem H-UV albo zwykłym UV. Można też użyć na pierwszym i ostatnim zespole klasycznych farb UV (np. przy aplikowaniu kolorów specjalnych) w kombinacji z H-UV na pozostałych zespołach. Te opcje oraz możliwość stosowania lakierów H-UV Drip-off, H-UV Soft Touch coating oraz H-UV Gloss coating, powiększyły gamę uszlachetnień drukarni Chroma.

Kolejną zaletą maszyny jest możliwość obsługi różnych podłoży: papierów i kartonów powlekanych i niepowlekanych, metalizowanych, laminowanych, a także plastików (PVC, PP, poliester, poliwęglan). Mogą być one białe, barwione lub transparentne. Umożliwia także drukowanie etykiet samoprzylepnych. Wszystkie te aspekty otwierają przed inwestującą w to urządzenie drukarnią ogromne możliwości, co doceniają również klienci na całym świecie – sprzedaż tych maszyn systematycznie rośnie.

- „Każda inwestycja jest przede wszystkim odpowiedzią na dynamiczny rozwój firmy – mówi Krzysztof Raczkowski, właściciel drukarni Chroma. - Dotyczy to również wymiany starszego urządzenia na nowocześniejsze, bardziej innowacyjne. Ponieważ od lat znamy maszyny Komori, bo stanowią one podstawę naszego parku sprzętowego, a także serwis ich dostawcy – firmy Reprograf - w naturalny sposób wybór padł na kolejne rozwiązanie tego producenta. Ich zalety – energooszczędność, optymalizacja suszenia czy intuicyjna obsługa, a także fakt, że w naszym parku maszynowym dominują maszyny tego producenta, pozwala nam optymalizować procesy produkcji, a naszym klientom jesteśmy w stanie zagwarantować ten sam, najwyższy poziom jakości ich zleceń”. 

Chroma to firma z ponad 20-letnią historią. Od 2009 roku świadczy ona usługi druku przez Internet. Dziennie realizuje ona 2000 zleceń, obejmujących 84 kategorie produktów. Firma zatrudnia blisko 300 pracowników, a jej powierzchnia produkcyjna, z ośmioma maszynami drukującymi, wynosi 15 tys. m2. Chroma to przykład przedsiębiorstwa, które nie ustaje w swoim rozwoju, co przekłada się na jego coraz większe sukcesy. Od lat wpisuje się w nie także Reprograf, który dostarcza tu najwyższej jakości rozwiązania – w tym wspomniane maszyny drukujące. 

- „Cieszy nas, że do grona drukarń z całego świata doceniających nowe rozwiązanie Komori należy także drukarnia Chroma – mówi Andrzej Płatek z firmy Reprograf. - To jeden z naszych klientów, który zawsze stawia na maszyny z najwyższej światowej półki. Cieszy nas fakt, że możemy być częścią sukcesu tej prężnie rozwijającej się firmy”.

 

Źródło: Reprograf