Na Targach Packaging Innovations firma "EWA" Strękowski ma w planach zaprezentować innowacyjną technologię zabezpieczania produktów pakowanych w folie transparentne przed oddziaływaniem promieniowania UV. Nową technologię firma zamierza wdrożyć w kwietniu 2017 roku.

Drukarnia Opakowań

Na Targach firma "EWA" Strękowski zaprezentuje opakowania, które mają na celu chronić żywność, tak jak krem z filtrem chroni naszą skórę. 

Nowa technologia polega na zabezpieczeniu transparentnych powierzchni w foliach opakowaniowych, przed przenikaniem promieniowania UV do zapakowanego produktu. Nakładanie lakierów odbywa się w trakcie druku, w technologii fleksograficznej - powierzchniowo, rewersyjnie lub przed nadrukiem. Zastosowanie lakierów zabezpieczających nie wymaga zmian w projekcie opakowania, ani zmian matryc drukujących.

Innowacyjna technologia umożliwia miejscowe, ekonomiczne naniesienie lakieru w oknach transparentnych folii zarówno na powierzchni opakowania, jak również pomiędzy warstwami folii w jednym przebiegu.

Dzięki zastosowaniu wspomnianej technologii produkt zyskuje:

  • ochronę wrażliwych produktów spożywczych przed pogorszeniem jakości spowodowanej oddziaływaniem promieniowania UV
  • lepszą widoczność produktów wrażliwych na UV w punkcie sprzedaży
  • możliwość użycia opakowań transparentnych
  • możliwość przedłużenia trwałości żywności wrażliwej na promieniowanie UV

Nowa technologia przede wszystkim powinna sprawdzić się przy produktach zawierających znaczne ilości tłuszczów oraz B-karotenu, które w sposób szczególny są narażone na szkodliwe oddziaływanie promieniowania UV, takich jak: prażynki, chipsy, mięsa, kwaszonki, słodycze itp. 

 

Sprawdź szczegóły

 

Źródło: "EWA" Strękowski