Szerokie możliwości jakie daje technika cyfrowego druku UV powoduje, że coraz więcej drukarni i agencji reklamowych inwestuje w plotery UV. Dzięki spadkowi cen tych urządzeń i dostępowi do tanich, specjalnych materiałów liczba instalacji na pewno będzie rosła.

Ploter + media + atramenty = kompletny zestaw UV

Technologia UV jest kojarzona głównie z drukiem na materiałach płaskich. Warto zaznaczyć, że co najmniej dwukrotnie niższe zużycie atramentów w tej technice druku powoduje, iż UV stało się konkurencyjne cenowo nawet w stosunku do druku solwentowego na materiałach rolowych. Ma na to wpływ także spadek cen profesjonalnych ploterów UV.

„Ploter to cześć sukcesu. Naszym klientom oferujemy zestaw kompletny. Oprócz ploterów UV z najwyższej półki w naszej ofercie mamy profesjonalny i zarazem niedrogi stołowo-rolowy ploter Mutoh Zephyr. Po drugie aby druk na ploterze był konkurencyjny, należy stosować dobre ale i zarazem niedrogie materiały. Dlatego też opracowaliśmy i produkujemy w Polsce takie materiały jak backlit UV, blockout UV czy folię samoprzylepną przeznaczoną specjalnie dla UV. Całość tworzy pożądane na rynku, ekonomiczne i ekologiczne rozwiązani dla druku wielkoformatowego” - mówi Paweł Stania z firmy Atrium Centrum Ploterowe.Mutoh Zephyr – profesjonalny i niedrogi ploter UV

ZAPROJEKTOWANY W BELGII ZEPHYR JEST NAJNOWSZYM URZĄDZENIEM UV W OFERCIE FIRMY MUTOH. JEST TO 4-KOLORY PLOTER UV DRUKUJĄCY ZARÓWNO Z ROLI NA ROLĘ (VINYLE, SIATKI, PVC, ITD.) JAK I NA MATERIAŁACH PŁASKICH O GRUBOŚCI DO 20 MM (PŁYTY, KARTONY, TWORZYWA, ITD.) PLOTER TEN CHARAKTERYZUJE SIĘ UNIKALNYM NA RYNKU WYGLĄDEM, JEDNOCZEŚNIE JEST TO KONSTRUKCJA PRZEMYŚLANA, BAZUJĄCA NA WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIU PRODUCENTA.

ZEPHYR WYPOSAŻONY JEST W 4 GŁOWICE XAAR NOWEJ GENERACJI UMOŻLIWIAJĄCE DRUK TECHNIKĄ ZMIENNEJ WIELKOŚCI KROPLI - XAARDOT (DROP OPTIMISATION TECHNOLOGY). ZASTOSOWANE, 764-DYSZOWE GŁOWICE SĄ BARDZO PRECYZYJNE, UMOŻLIWIAJĄ DRUK KROPLĄ O WIELKOŚCI OD 8 PL - ZNAJDĄ ONE ZASTOSOWANIE W GRAFICE LINIOWEJ, DROBNYCH TEKSTACH, KODACH KRESKOWYCH. WIĘKSZE KROPLE MAJĄ „ROZMIARY” 16, 24, 32 I 40 PL - ICH KOMBINACJE UMOŻLIWIĄ DRUK ŁAGODNYCH PRZEJŚĆ TONALNYCH, JEDNOLITYCH OBSZARÓW, FOTOGRAFII, GRAFIKI REKLAMOWEJ, ITD. DOBÓR WIELKOŚCI POSZCZEGÓLNYCH KROPLI JEST AUTOMATYCZNY - MY WIDZIMY TYLKO ZNAKOMITY EFEKT KOŃCOWY. INNĄ ISTOTNĄ CECHĄ GŁOWIC XAAR JEST TZW. „SKALA SZAROŚCI” UMOŻLIWIAJĄCA DRUK KAŻDYM Z KOLORÓW CMYK W 6 POZIOMACH NASYCEŃ, CO ELIMINUJE STOSOWANIE DODATKOWYCH KOLORÓW (TAKICH JAK LC, LM) I DAJE NAM ŁĄCZNIE 24 ODCIENI FARB!

KOLEJNA ISTOTNĄ CECHĄ ZEPHYRA JEST ZASTOSOWANA W NIM ZNANA JUŻ NA POLSKIM RYNKU TECHNOLOGIA DRUKU FALĄ Z PRZEPLOTEM (ANG. INTELLIGENT INTERWEAVING), KTÓRA ELIMINUJE PASKOWANIE POJAWIAJĄCE SIĘ W WYSOKICH PRĘDKOŚCIACH DRUKU. POLEGA ONA NA INNYM SPOSOBIE APLIKACJI ATRAMENTU, KTÓRY TO NIE JEST NAKŁADANY Z KAŻDYM PRZEBIEGIEM KARETKI W FORMIE RÓWNOLEGŁYCH PASÓW, LECZ W FORMIE "FALI" Z INTELIGENTNIE ROZMYTYM RASTREM. Z KAŻDYM NASTĘPNYM PRZEBIEGIEM KARETKI, KOLEJNA "FALA" ŁAGODNIE PRZEPLATA SIĘ Z POPRZEDNIĄ. EFEKTEM TEGO JEST BRAK WIDOCZNYCH GRANIC POMIĘDZY NIMI - CZYLI TZW. PASKOWANIA. TECHNIKA TA POZWALA DRUKOWAĆ Z PRĘDKOŚCIAMI 2 CZY NAWET 3-KROTNIE WYŻSZYMI W PORÓWNANIU DO KONKURENCYJNYCH PLOTERÓW POZBAWIONYCH TEJ TECHNOLOGII. DODATKOWO INTELLIGENT INTERWEAVING UMOŻLIWIA ROZSZERZENIE PRZESTRZENI KOLORÓW DOSTĘPNEJ DLA PLOTERÓW WIELKOFORMATOWYCH ORAZ PRZYSPIESZENIE DRUKU NA TANICH MEDIACH.

JEŚLI CHODZI O WYDAJNOŚĆ TO ZEPHYR PREZENTUJE SIĘ BARDZO DOBRZE: PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA DEDYKOWANA DLA DRUKU BILLBOARDOWEGO TO 40-60 M2/H, PRĘDKOŚĆ PRODUKCYJNA WYNOSI NAWET 30 M2/H NATOMIAST GRAFIKI WYSOKOJAKOŚCIOWE MOŻEMY DRUKOWAĆ Z PRĘDKOŚCIĄ DO 20 M2/H. MUTOH ZEPHYR DRUKUJE W SZEROKOŚCI 1.65 METRA NA MATERIAŁACH O GRUBOŚCI DO 20 MM. ROZDZIELCZOŚĆ MAKSYMALNA JAKĄ OFERUJE ZEPHYR TO RZECZYWISTE 720 X 720 DPI. PLOTER UMOŻLIWIA TAKŻE DRUK W NIŻSZYCH ROZDZIELCZOŚCIACH: 360 X 720 I 360 X 360 DPI.

ZEPHYR WYPOSAŻONY JEST W SYSTEM STAŁEGO ZASILANIA W ATRAMENT UV O POJEMNOŚCI 2 LITRÓW NA KAŻDY KOLOR. ATRAMENT NATOMIAST DOSTARCZANY JEST W 1-LITROWYCH BUTLACH. MOŻE ON BYĆ UZUPEŁNIANY W CZASIE PRODUKCYJNEJ PRACY PLOTERA. SYSTEM DOSTARCZANIA ATRAMENTU UV POSIADA ZINTEGROWANY, AKTYWNY SYSTEM ODPOWIETRZAJĄCY ORAZ UTRZYMUJĄCY PRAWIDŁOWĄ TEMPERATURĘ FARB.

KONSTRUKCJA PLOTERA UMOŻLIWIA OBSŁUGĘ PRZEZ JEDNEGO OPERATORA, A DOSTĘP DO WSZELKICH ELEMENTÓW JEST UŁATWIONY. TAK WIĘC WYMIANA LAMP UV ZAJMUJE DOSŁOWNIE CHWILĘ. WBUDOWANE DUALNE LAMPY UV UMOŻLIWIAJĄ DRUK DWUKIERUNKOWY. BUDOWA PLOTERA JEST KONSTRUKCJĄ ZAMKNIĘTĄ, PRZEZ CO W PORÓWNANIU DO KONKURENCYJNYCH ROZWIĄZAŃ ZOSTAŁ WYELIMINOWANY BEZPOŚREDNI KONTAKT OPERATORA Z PROCESEM DRUKU METODĄ UV.

PLOTER WYPOSAŻONY JEST W CIĘŻKI SYSTEM NAWIJAJĄCO-ODWIJAJĄCY MATERIAŁ. CHARAKTERYZUJE SIĘ ON UDŹWIGIEM DO 100 KG. MOŻE ON OBSŁUGIWAĆ ROLKI O ŚREDNICY DO 30 CM I ŚREDNICY RDZENIA 2 LUB 3 CALE. DRUK NA MATERIAŁACH PŁASKICH ODBYWA SIĘ ZA POMOCĄ STOŁÓW UMIESZCZONYCH Z PRZODU I TYŁU PLOTERA. ZARÓWNO PRZY DRUKU Z ROLI JAK I NA PŁYTACH, PLOTER KORZYSTA Z FUNKCJI AUTOMATYCZNEGO MIERZENIA MEDIUM - URZĄDZENIE POZYCJONUJE KRAWĘDZIE ORAZ MIERZY GRUBOŚĆ MATERIAŁU. UMOŻLIWIA TO PRECYZYJNY DRUK NA RÓŻNORODNYCH MEDIACH. ZMIANA POMIĘDZY TRYBEM PŁASKIM A ROLKOWYM ZAJMUJE DOSŁOWNIE CHWILĘ.

ZEPHYR WYPOSAŻONY JEST W WBUDOWANĄ WYDAJNĄ STACJĘ ROBOCZĄ Z DUŻYM WYŚWIETLACZEM.

KOMPLETNY ZESTAW – WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI

DZIĘKI UNIKALNEJ NA NASZYM RYNKU I ZARAZEM KOMPLETNEJ OFERCIE W SKŁAD KTÓREJ WCHODZI PROFESJONALNY I NIEDROGI PLOTER UV Z NISKIM ZUŻYCIEM ATRAMENTU, SPECJALNE MATERIAŁY POLSKIEJ PRODUKCJI ORAZ NIEDROGIE ATRAMENTY, KAŻDA AGENCJA I DRUKARNIA, KTÓRA ZAINWESTUJE W TAKIE ROZWIĄZANIE NA PEWNO OSIĄGNIE PRZEWAGĘ KONKURENCYJNĄ.

WYŁĄCZNYM DYSTRYBUTOREM PLOTERÓW FIRMY MUTOH W POLSCE JEST ATRIUM CENTRUM PLOTEROWE.Więcej na WWW.ATRIUM.COM.PL
Źródło: ''