„To świetne zadania dla młodzieży, która ma ochotę obsadzać zielenią swoje szkoły, domy oraz ulubione miejsca w polskim krajobrazie. Będziemy popierać ten pomysł, bo uczy on szacunku do przyrody” – mówi red. Andrzej Zalewski, propagator ekologii na antenie EcoRadia i Programu I Polskiego Radia.

Drzewko za butelkę - ruszyła ósma edycja!


Patronat medialny portal opakowania.com.pl.

„Jeśli najmłodsi dbają o przyrodę, zbierając butelki, to jestem jak najbardziej za taką akcją” – dodaje artysta multimedialny, Marek Sułek. Panowie są Ambasadorami VIII już edycji akcji "Drzewko za butelkę"®.

W tym roku toczyć się ona będzie w 10 miejscowościach: Bydgoszczy, Miszewie k. Gdańska, Włocławku, Kędzierzynie-Koźlu, Tarnowie, Nowej Sarzynie, Warszawie, Puławach, Brzegu Dolnym i Koninie. W ramach siedmiu dotychczasowych edycji, dzieci z całej Polski zebrały ponad 7 milionów butelek i posadziły ponad 10 tysięcy drzewek.

Na rzecz tej edycji z inicjatywy EkoRadia i Biura Nasiennictwa Leśnego, sadzonki drzew iglastych i liściastych dostarczą Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych. Na młodych zbieraczy czekać będzie także moc atrakcji. Podczas kwietniowych finałów, jedną z nich, będzie własnoręczne ozdabianie toreb ekologicznych, które przydadzą się później w każdym z gospodarstw domowych. W kilku miastach spektakle i zabawy ekologiczne zaprezentuje Teatr Arkadia z Białegostoku.
Najmłodszych organizatorzy zapraszają także do udziału m.in. w konkursie plastycznym na maskotkę Akcji czy rywalizacji w pirackiej grze internetowej „Nie daj się nabić w butelkę”. Poprzez zabawę uczy ona proekologicznych zachowań.
Mali zbieracze mogą w nią zagrać na stronie www.drzewkozabutelke.pl. Kolejną nowością jest także zabawa
dla dorosłych, którzy w ramach tegorocznej edycji także mogą się wykazać. Czekać na nich będzie konkurs radiowy w kilku rozgłośniach w kraju pod hasłem „Ekologiczna zgadula” – do wygrania m.in. gadżety związane z akcją.

Po szczegóły odsyłamy na portal www.drzewkozabutelke.pl.

Źródło: ''