W czasie pandemii koronawirusa nasze codzienne życie zmieniło się drastycznie. Szkoły, restauracje, galerie handlowe zostały zamknięte, a obywateli obowiązuje zakaz przemieszczania się. Działania te mają na celu ochronę naszego zdrowia i życia. W społeczeństwie wirus najbardziej niebezpieczny jest dla seniorów – powinni oni być szczególnie chronieni. Jednocześnie rzeczywistość zmienia się z dnia na dzień i szybkie reagowanie jest bardzo istotne. Dlatego firma DS Smith, dostawca opakowań, wspiera inicjatywy, które mają na celu pomoc starszym osobom.

DS Smith wspiera Biedronkę w akcji

Największa sieć handlowa w Polsce, Biedronka, szybko zareagowała na nową rzeczywistość. W trosce o zdrowie seniorów, jeszcze przed wejściem w życie rządowych regulacji, wprowadziła dla nich pierwszeństwo wejścia do sklepu w pierwszej godzinie od otwarcia, a także pierwszeństwo obsługi przy kasie na każdą prośbę osoby starszej. Biedronka pomaga również łączyć seniorów potrzebujących pomocy w zrobieniu zakupów z osobami, które są gotowe pomagać. Aby to zrobić, należy wrzucić swoje zgłoszenie do pudełek ustawionych w sklepach w widocznym miejscu lub skontaktować się z siecią przez Biuro Obsługi Klienta lub formularz na stronie www.biedronka.pl.

biedronka ds smith

DS Smith z dumą wspiera takie akcje, oferując szybką i sprawną realizację zamówienia. Zostaliśmy poproszeni o produkcję pudełek-skrzynek, do których można wrzucać swoje zgłoszenia. Od momentu briefu do wysłania zamówienia do 16 lokalizacji mieliśmy 32 godziny. W tym czasie nasz zespół opracował projekt konstrukcji i grafik, naniósł korekty, przygotował i zamówił dedykowane wykrojniki i płyty offsetowe, wyprodukował 36 palet opakowań z przejściem przez 5 cykli produkcyjnych! Taka współpraca nie byłaby możliwa bez świetnie zgranego zespołu Strategów Opakowań – powiedziała Marta Jędrzejczak, Kierownik ds. Marketingu i Komunikacji, DS Smith Polska.

Jednocześnie we wszystkich fabrykach DS Smith w Polsce ruszyła akcja wspierająca naszych emerytowanych kolegów. Każdy pracownik może się zgłosić, aby pomóc mieszkającym po sąsiedzku seniorom w sprawach życia codziennego. W trudnym czasie pandemii każda inicjatywa niosąca pomoc i pokazująca ludzką życzliwość ma ogromne znaczenie. Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy zdziałać wiele dobra – dodała Marta Jędrzejczak.