Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw to jedna z największych imprez targowych branży reklamowej na świecie. Tegoroczna edycja odbywać się będzie w dniach 15-17 lutego w centrum targowym Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy.

Duplo Polska, Agfa Graphics, DKS - poznaj oferty wystawców na targach RemaDays Warsaw 2017!

Targi RemaDays organizowane są od 2005 roku, przyciągając z roku na rok coraz większą ilość wystawców i zwiedzających. Ostatnia edycja zgromadziła ponad 750 wystawców i 19000 zwiedzających, dzięki czemu impreza osiągnęła status kluczowej i największej pod kątem liczby zwiedzających imprezy targowej w Europie. Tego typu wydarzenia są dla firm niepowtarzalną okazją do zaprezentowania swoich flagowych produktów czy też przedstawienia nowości rynkowych. Wśród wystawców tegorocznej edycji nie zabraknie po raz kolejny czołowych dostawców z branży takich jak Duplo Polska, Agfa Graphics czy DKS.

 

DUPLO POLSKA 

Na stoisku firmy (T27 w hali F) będzie można zapoznać się przede wszystkim z systemami przeznaczonymi do broszurowania, bigowania, falcowania, oklejania, foliowania oraz banderolowania. Do dyspozycji gości będą również specjaliści z firmy Duplo Polska, którzy zaprezentują i doradzą rozwiązania usprawniające procesy produkcyjne w działach introligatorskich drukarń offsetowych oraz rozwiązania dla drukarń cyfrowych i firm reklamowych. Duplo Polska zapowiada szereg nowości, jakie zaprezentuje po raz pierwszy w naszym kraju. Wśród prezentowanych przez firmę na targach urządzeń pojawią się: 

 • Sztanca rotacyjna Die Cutter PFI-300 - urządzenie umożliwiające produkcję różnorodnych produktów poligraficznych: od opakowań poprzez etykiety, teczki, karty do gry, zaproszenia, pocztówki, materiały POS, pudełka z okienkiem. Dowolne kształty odzwierciedlane są na wykrojniku i następnie przenoszone na arkusze. W zależności od potrzeb mogą być następnie wycinane, bigowane, perforowane bądź nacinane. Urządzenie miało swoją światową premierę na ubiegłorocznych targach drupa. 
 • Oklejarka Rigo - Lamibind 2000 Eva - półautomatyczne urządzenie do klejenia klasycznej oprawy miękkiej (zarówno dla środowiska druku cyfrowego jak i offsetowego), gwarantujące zupełnie nowy sposób na wklejanie bloku w okładki oprawy twardej. Duplo Polska od niedawna jest wyłącznym dystrybutorem tego węgierskiego producenta na rynku polskim.
 • Bigówko-perforator - urządzenie, które będzie prezentowane online w połączeniu z falcerką CP-375 Duo. Takie rozwiązanie może zapewnić użytkownikowi bigowanie, perforację i falcowanie w jednym przebiegu, przy czym perforacja może być tu całościowa i fragmentaryczna, wzdłuż i w poprzek arkusza. Rozwiązanie gwarantuje bigi otwierające i zamykające. 
 • Automatyczna bigówka DC 446 - następca znanego i cenionego na rynku polskim modelu DC 445. Zapewnia ona większą prędkość, a w porównaniu z poprzednim modelem ma jeszcze lepszy układ pobierania papieru oraz format powiększony do 330 mm.
 • System broszurujący Duplo 600i - system dedykowany do oprawy zeszytowej. Jest on udoskonaloną wersją popularnego w naszym kraju rozwiązania do produkcji broszur – systemu Duplo 5000. Jego główną zaletą jest możliwość produkcji broszur w formacie albumowym, czyli A4L. Łączy on precyzyjne szycie broszur z „inteligentnym” podawaniem arkuszy. Jego działanie jest oparte na podciśnieniowych wieżach zbierających z możliwością pobierania po kilka lub po jednym arkuszu z każdej półki i łączenia wydruków offsetowych z cyfrowymi. Jest dedykowany do produkcji broszur w formacie albumowym i szytych oczkowo, katalogów, kalendarzy, fotoalbumów, kart menu, książeczek CD, raportów finansowych, instrukcji obsługi i wielu innych.
 • Docucutter 646iPro - urządzenie dedykowane dla krótkich serii i zróżnicowanych zleceń, co jest charakterystyczne dla drukarń cyfrowych. 
 • Docucutter DC-616Pro - kompaktowe, wielozadaniowe urządzenie, umożliwiające realizację trzech procesów introligatorskich - cięcia, bigowania i perforacji - w jednym przebiegu. Zapewnia profesjonalne wykończenie prac przy jednoczesnej oszczędności czasu i kosztów produkcji, a pełna automatyzacja ustawień gwarantuje tu dużą szybkość oraz precyzję działania.
 • Bigówko-falcerka Touchline CF-375 - zintegrowany system bigujący i falcujący, który łączy obie operacje w jednym procesie. Wykorzystuje on unikalne rozwiązanie pozwalające na bigowanie bez pękania zadrukowanej powierzchni. Zastosowana w urządzeniu technologia pozwala na przyspieszenie procesu bigowania i umożliwia realizację prac z dokładnością do 0,1 mm. 
 • Falcerka DF-1200 - urządzenie do obsługi dokumentów cyfrowych. Podciśnieniowa technologia podawania papieru redukuje tu gromadzenie się ładunków elektrostatycznych pomiędzy arkuszami, zapewniając niezawodne i spójne podawanie papieru.

 

AGFA GRAPHICS

Na jej niemal 100-metrowym stoisku (U25 w hali F) zaprezentowany zostanie – po raz pierwszy w Polsce – innowacyjny, wszechstronny ploter wielkoformatowy Anapurna H2050i LED, wyposażony w energooszczędny system suszenia wydruków. Przez cały okres trwania wystawy będą na nim realizowane różnorodne aplikacje z wykorzystaniem mediów sztywnych i giętkich. Do dyspozycji zwiedzających będą także przedstawiciele polskiego oddziału Agfa Graphics, reprezentujący oba kluczowe dla firmy segmenty rynkowe: wielkoformatowego druku inkjetowego oraz cyfrowego prepressu. Z myślą o zwiedzających firma zaplanowała prezentacje nowego hybrydowego plotera ze swojej oferty: 

 • Anapurna H2050i LED - przedstawiciel nowej generacji urządzeń belgijskiego producenta, bazujących na energooszczędnej technologii LED, dedykowany do różnorodnych zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych, zadrukowujący podłoża sztywne i giętkie o maksymalnej szerokości 2,05 m. Agfa Graphics, jako główną grupę docelową dla tego urządzenia, wymienia przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji systemów oznaczeń, drukarnie cyfrowe, punkty foto oraz średniej wielkości drukarnie sitodrukowe, poszukujące wydajnego i uniwersalnego rozwiązania do drukowania zarówno w trybie płaskim jak i „z roli na rolę”. Urządzenie drukuje w sześciu kolorach z opcjonalną bielą. Jest ono także wyposażone w system automatycznego podawania podłoży sztywnych (ABF), który dodatkowo zwiększa wydajność systemu (w trybie draft sięgającą 104 m2/h). Za wysoką jakość i precyzję nanoszonego atramentu odpowiadają tu głowice Konica Minolta, które aplikują krople o wielkości zaledwie 12 pikolitrów (30 pl w przypadku bieli). Jedną z największych zalet plotera jest funkcja utwardzania/suszenia w technologii UV LED – urządzenie zostało wyposażone w chłodzone powietrzem promienniki LED o mocy 16 W/cm2, które minimalizują ilość zużywanej energii i zwiększają proekologiczność całego rozwiązania. Pozwala ona na stosowanie podłoży wrażliwych na wysokie temperatury (np. płyt piankowych, folii czy PCW), same promienniki oferują wyższą żywotność niż lampy rtęciowe (ponad 10 tys. h), a maszyna jest gotowa do użycia tuż po włączeniu (promienniki diodowe nie wymagają nagrzewania). W przypadku mediów sztywnych Anapurna H2050i umożliwia zadrukowywanie materiałów o maksymalnej szerokości 2,05 m oraz długości do 3,2 m (przy wersji z czterema stołami). Przy podłożach giętkich ograniczeniem jest szerokość (2,05 m), długość zależy od masy i średnicy zwoju z materiałem. Ploter – podobnie jak wszystkie urządzenia wielkoformatowe Agfa Graphics – jest sterowany systemem workflow Asanti. Targowa ekspozycja Agfa Graphics w dużej mierze będzie składać się z elementów wykonanych z udziałem rozwiązań do druku wielkoformatowego. Na stoisku będą też obecne liczne próbki nietypowych produktów, jakie można zadrukowywać (także wykorzystując funkcję personalizacji) w produkowanych przez firmę ploterach inkjetowych oraz przy zastosowaniu dedykowanych atramentów UV. 

 

DKS

Na stoisku firmy (U12 w hali F) będzie można zapoznać się z systemami do produkcji wielkoformatowej oraz systemem produkcyjnym do kolorowego druku w formacie SRA3+. Do dyspozycji gości będą również specjaliści DKS, którzy prezentować będą nowoczesne rozwiązania znajdujące się w ofercie firmy dla drukarń cyfrowych, offsetowych, a także firm reklamowych. Wielkoformatowa część prezentacji firmy DKS na targach Rema Days 2017 obejmować będzie m.in.: 

 • Urządzenie KIP 860 - maszyna przeznaczona do wysokowydajnego druku plakatów w formacie maksymalnym A0. 
 • 12-kolorowy ploter atramentowy - Canon PRO 2000 - służący do druku graficznego, dedykowany dla najbardziej wymagających klientów. 
 • Wielkoformatowy skaner firmy Contex - umożliwiający skanowanie do pliku oraz kolorowe kopiowanie. 
 • PRESS C1085 - model w mniejszym formacie (do 330x487 mm), flagowy produkt firmy Konica Minolta dla druku produkcyjnego. Będzie on sterowany zaawansowanym kontrolerem druku EFI Fiery IC 308. 

Warto nadmienić, że DKS od 2016 roku - jako jedyna firma w Polsce - posiada status EFI Fiery Platinum Partner. Targi RemaDays będą więc doskonałą okazją również do tego, by zapoznać się z możliwościami kontrolerów druku Fiery z prawie wszystkimi zaawansowanymi ich opcjami takimi jak: Fiery Graphic Art Package, Fiery Productivity Pack oraz Fiery Impose. 

 

Zobacz pełną listę wystawców