DuPont Packaging Graphics (DuPont) oraz Sun Chemical - dwaj wiodący dostawcy branży fleksograficznej i opakowaniowej - połączyli siły, aby stworzyć nowy, odpowiadający potrzebom rynkowym standard druku fleksograficznego dzięki zestawieniu opatentowanego procesu druku fleksograficznego WetFlex firmy Sun Chemical z opatentowanymi przez nią farbami UniQure utrwalanymi za pomocą strumienia elektronów oraz technologią DuPont Cyrel FAST.

Wspólne działania skupiły się na połączeniu procesu drukowania WetFlex z technologią płyt fotopolimerowych DuPont Cyrel i doprowadziły – jak zapewniają obie firmy – do osiągnięcia wcześniej niedostępnych poziomów jakości drukowania, a jednocześnie do dostarczenia na rynek procesu pozbawionego rozpuszczalników, co przyczynia się do znaczących ulepszeń w zakresie drukowania opakowań.

Zespoły zajmujące się badaniami i rozwojem w obu firmach współpracowały w celu zoptymalizowania płyt fotopolimerowych Cyrel z myślą o procesie WetFlex. Płyty Cyrel FAST przewyższają wszystkie płyty rozpuszczalnikowe Cyrel pod względem jakości druku i utrzymania czystości w maszynie. Jak zapewniają obaj dostawcy, kombinacja procesu WetFlex oraz Cyrel FAST daje najwyższy poziom jakości produkcji.

Zarówno DuPont, jak i Sun Chemical skoncentrowały się na takich innowacjach w druku, które naprawdę są dla klientów zauważalne – mówi Linda DiGate, globalny dyrektor biznesowy w firmie DuPont Packaging Graphics. – Jesteśmy bardzo podekscytowani kontynuacją bliskiej współpracy mającej popchnąć dzisiejszą technologię druku fleksograficznego w stronę polepszenia jakości i wydajności, a także ochrony środowiska.

Firma DuPont zaprezentowała Cyrel FAST Digital, pierwszy proces tworzenia płyt dla druku fleksograficznego pozbawiony rozpuszczalników, i wprowadziła na rynek system obniżający zużycie energii oraz emisję gazów cieplarnianych, jak również eliminujący wpływ rozpuszczalników na utratę płynności. System produkcji płyt typu rapid access redukuje całkowity czas produkcji płyt do mniej niż godziny za sprawą eliminacji etapów zmywania i suszenia.

Współpraca z firmą DuPont nad optymalizacją rezultatów uzyskiwanych w procesie drukowania WetFlex pomaga fleksografii budować pozycję tej technologii jako procesu wybieranego na całym świecie za sprawą wysokiej jakości – mówi Richard Pettifor, prezes północnoamerykańskiego działu opakowań firmy Sun Chemical. - Dzięki współpracy dwóch najbardziej innowacyjnych firm na rynku opakowań w zakresie tworzenia kompletnych rozwiązań dla procesów fleksograficznych chroniących środowisko możemy rozstrzygnąć problem przeciwstawienia jakości i ekologii w naszej branży. A wszystko to w ramach utrzymania i podniesienia jakości, czego oczekują właściciele marek od swoich producentów.

Opatentowane farby UniQure wykorzystywane w procesie WetFlex oferują branży fleksograficznej system farb opartych na wodzie i procesach chemicznych oszczędzających energię. Dają użytkownikom wszystkie osiągnięcia w zakresie uniwersalności, możliwości drukowania i szybkości maszyny, jakich oczekuje się od farb opartych na rozpuszczalnikach, ale bez minusów, jakie wiążą się ze stosowaniem rozpuszczalników. Wykorzystując proces WetFlex drukarze nie muszą już monitorować stanu emisji gazów cieplarnianych czy kompensować lepkości, strat w rozpuszczalniku czy przyrostu punktu – jest to możliwe dzięki utrwalaniu za pomocą strumienia elektronów. UniQure to wysokiej jakości farby o subtelnym zapachu, umożliwiające proces zalewkowania na mokro, zwiększając wierność odwzorowania w procesie fleksograficznym do poziomu porównywalnego z wklęsłodrukiem.

Dodatkowe informacje na temat firmy Sun Chemical: www.sunchemical.com.pl

Opracowanie informacji: PAI
Źródło: ''