Packaging DuPont & Industrial Polymers (Oddział Europa: Grand - Sacconex Le/Szwajcaria; www.dupont.com) zamierza wprowadzić od dnia 15 czerwca 2006 roku podwyżki na wszystkie oferowane przez siebie gatunki kopolimerów etylenowych. Podwyżka zostanie wprowadzona na na terenie Europy, Środkowego Wschodu oraz Afryki.

Wzrost cen wyniesie 0,150 EURO za kilogram. Podwyżka dotyczyć będzie kopolimerów etylenowych oferowanych na rynku pod nazwami: "Appeel ”, "Bynel ”, "Elvaloy ”, "Fusabond ”, "SelarPA ”,” Surlyn ” i "Conpol ”. DuPont tłumaczy podwyżkę wzrostami cen surowców, energii oraz kosztów transportu.

Packaging DuPont & Industrial Polymers (Wilmington /Delaware/Oddział USA; www.dupont.com) poinformowało również o otwarciu nowego laboratorium R&D niedaleko Shanghaju w Chinach. Nowe laboratorium badawczo-rozwojowe ma wspomóc niezwykle intensywnie rozwijający się tamtejszy rynek opakowań.

DuPont posiada ponad 200 zakładów przemysłowych i przetwórczych w ponad 40 krajach. DuPont to firma z 200-letnią tradycją. Założona w 1802 roku do dnia dzisiejszego dostarcza naukowych rozwiązań i technologii przyczyniających się do wzrostu poziomu życia ludzi na całym świecie. Główna siedziba firmy znajduje się w USA, w Wilmington a jej oddziały znajdują się w 70 krajach na całym świecie. W skali świata DuPont zatrudnia 79 000 pracowników. Firma DuPont jest obecna w Polsce od ponad 25 lat - DuPont Poland Sp z o.o.

Źródło: , DuPont
Źródło: ''