Durst określa swój najnowszy model Rho P10 160 jako najbardziej dokładny, wszechstronny i produkcyjny flatbed UV w segmencie profesjonalnych maszyn 1.60 m!

Durst Rho P10 160 – ploter UV z najwyższej półki na który Cię stać!
Durst Rho P10 160 Ploter P10 160 UV swoją uniwersalność zawdzięcza możliwości zadruku różnego rodzaju materiałów sztywnych oraz elastycznych z roli na rolę. Warto zaznaczyć, że w obu przypadkach nowy Durst oferują tą samą wysoką jakość druku bez utraty prędkości. Umożliwia to technologia druku Durst Quadro Array 10, znana także z pozostałych modeli serii Rho P10.

Nowy flatbed P10 160 oferuje druk z wysoką, rzeczywista rozdzielczością 1000 dpi oraz z prędkością do 68 m2/h. Drukarka jest w stanie nieprzerwanie pracować przy minimalnym przestoju w trybie 24/7 co świadczy o jej produkcyjnym charakterze. Warto dodać, że na produktywność wpływa nie tylko prędkość wyrażona w metrach kwadratowych na godzinę ale także np. brak potrzeby maskowania czy też druk jeden egzemplarz za drugim w trybie ciągłym.

Dzięki bardzo małej, 10-pikolitrowej kropli atramentu, ploter sprawdzi się zarówno przy druku pojedynczych, precyzyjnych grafik jak i wysokonakładowych, wielkoformatowych reklam. P10 160 pokaże swoje możliwości w nadrukach na gadżetach, w produkcji materiałów POS na kartonach i płytach, w druku grafiki wystawienniczej, produkcji elementów wyposażenia wnętrz, przy zadruku typowej grafiki reklamowej (wewnętrznej i zewnętrznej), reprodukcji, oznakowania informacyjnego czy w zakładach produkcyjnych (meble, szkło, itd). Duża wszechstronność zastosowań gwarantuje wysoki stopień obłożenia czasu pracy maszyny a co za tym idzie szybkim zwrotem z inwestycji.

Durst Rho P10 160
– najmniejszy z Durstów – waży aż 2 tony, co potwierdza produkcyjne przeznaczenie jego monolitycznej konstrukcji. Ciekawostką jest to, że sztangi aluminium po których dzięki siłom magnetycznym „lata” karetka z głowicami, została wykonana dokładnością 2 mikrometrów.

Ploter drukuje materiały o szerokości do 160 cm i o nieograniczonej długości medium. Drukarka ma możliwość zainstalowania systemu druku z roli na rolę. „160-tka” w systemie ciągłym może drukować na kilku płytach równolegle. Maksymalna grubość płyty wynosi 5 cm a materiału elastycznego 2 mm. Pojedyncza formatka może ważyć aż 50 kg.

Nowy Durst to ploter standardowo wyposażony w atramenty CMYK. W zależności od charakteru produkcji można rozbudować maszynę o dodatkowe kolory takie jak biały, LC, LM, PCA (dodatkowe kolory takie jak pomarańcz czy fiolet). Istotnym atutem urządzenia - po raz kolejny potwierdzającym jego wysoką produktywność - jest to, że przy stosowaniu kolorów dodatkowych, prędkość druku nie ulega zmniejszeniu.

Na koniec warto wspomnieć, że dedykowane atramenty Durst, umożliwiają zadruk szerokiej gamy podłoży takich jak płyty, kartony, PVC, papiery, materiały o nieregularnej strukturze, drewno, szkło, metal, itd. Atramenty Durst nie zawierają lotnych związków organicznych (VOC-free).

Durst Rho P10 160 obsługiwany jest przez specjalistą stację roboczą Durst Rho Linux oraz stację ripującą z oprogramowaniem Caldera RIP Server (Copy Rip).

Wyłącznym dystrybutorem ploterów UV marki Durst w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

http://plotery.atrium.com.pl