Trwały dodatek antystatyczny DuPont™ Entira™ AS MK400 jest stosowany, jako funkcjonalny składnik zewnętrznej warstwy opakowań kremu pod prysznic marki tetesept®. DuPont™ Entira™ dodany do materiału bazowego, jakim jest polipropylen sprawia, że opakowanie nie przyciąga kurzu, zachowując jednocześnie perlisto-biały połysk. Podobnie skutecznie Entira™ AS działa dodana do polietylenu.

Wspaniała oferta płynów pod prysznic z serii tetesept®1 firmy Merz Consumer Care obejmuje takie nuty zapachowe, jak „biała brzoskwinia i mleko”, czy „kwiat lotosu i orchidea” – świeżość zapachów odzwierciedla także perlista biel, lśniących butelek, w których oferowane są te produkty. Cienka powłoka zewnętrzna butelek z polipropylenu, wytwarzanych w technologii współwytłaczania z rozdmuchem, zawiera dodatek antystatyczny DuPont™ Entira™ AS MK 400, stosowany w celu zachowania atrakcyjnego wyglądu opakowania, zarówno na półce sklepowej, jak również w domu u konsumenta. Tak trwałe efekty są możliwe dzięki temu, że Entira™ AS MK 400, to produkt optymalnie przystosowany do zastosowań z polipropylenem (PP), polietylenem (PE) oraz kopolimerem etylen-octan winylu (EVA).

W przeciwieństwie do tradycyjnych dodatków tego typu, nie migruje on na powierzchnię. Dlatego butelki, w których jest on zastosowany nie absorbują kurzu, a ich powierzchnia zachowuje atrakcyjny połysk nawet w przypadku długiego składowania.Poliolefiny mają tendencję do przyjmowania ładunków elektrostatycznych i przyciągania kurzu, co daje efekt niepożądany zwłaszcza w przypadku białych opakowań produktów z segmentu premium. Dodatki antystatyczne mogą stanowić środek zaradczy, jednak efekt uzyskany przy zastosowaniu standardowych dodatków opiera się na ich stopniowej migracji z materiału bazowego na powierzchnię.

W rezultacie z czasem następuje ich rozproszenie, a co za tym idzie, utrata efektywności. „Dostarczając nam dodatek Entira™ AS MK 400, DuPont wyposażył nas w produkt antystatyczny, którego skuteczność nie jest uzależniona wyłącznie od migracji”. – powiedział Karlheinz Zulauf, Project Manager odpowiedzialny za technologię opakowań w Merz Group Services. „Entira™ AS MK 400 działa natychmiastowo i zapewnia praktycznie nieograniczone właściwości antystatyczne. Dzięki temu butelki naszych kremów pod prysznic trwale spełniają wysokie wymagania estetyczne. Ponadto, udało się ograniczyć ilość dodatku Entira™ AS MK 400 w bazowym materiale, czyli polipropylenie do 15% – i to w postaci cienkiej powłoki zewnętrznej na butelce, co pozwoliło nam osiągnąć zamierzony efekt w sposób ekonomiczny.”

Wszystkie gatunki rodziny produktów Entira™ Antistat firmy DuPont, do której należą także Entira™ AS SD100 oraz Entira™ Antistat 500 (zaprojektowane do wyższych temperatur obróbki) łączą w sobie trwałe właściwości antystatyczne z dużą przejrzystością, gładkością powierzchni, odpornością na żółknięcie i bardzo wysoką przepuszczalnością pary wodnej. Produkty te charakteryzują się także łatwością przetwórstwa oraz dużą zdolnością mieszania się z poliolefinami oraz innym polimerami stosowanymi przy produkcji opakowań (standardowa domieszka wynosi od 10 do 20%). Przy mieszankach z poliolefinami praktycznie nie odnotowano osadzania się materiału na ustniku wytłaczarki.

Przyczepność etykiet i nadruków jest prawie niezmieniona, a ponieważ Entira™ AS jest stosowana tylko w warstwie zewnętrznej, nie ma możliwości interakcji z zawartością opakowania. Typowe zastosowania tego produktu, to (w zależności od klasy opakowania) produkty farmaceutyczne i kosmetyczne oraz elektroniczne, jak również opakowania produktów spożywczych (np. napojów), a także sprzęt biurowy i tapety.

Merz Consumer Care GmbH to spółka należąca do grupy Merz Pharma, produkująca innowacyjne produkty przyczyniające się do poprawy jakości życia. W ramach marki tetesept® firma Merz oferuje szeroki asortyment produktów opartych na połączeniu tradycyjnej medycyny naturalnej oraz najnowszych zdobyczy naukowych. Linia produktów tetesept® obejmuje produkty do kąpieli, pod prysznic, leki na przeziębienie, parafarmaceutyki oraz witaminy i suplementy diety.

DuPont Packaging and Industrial Polymers to światowej klasy producent wysokiej jakości tworzyw, stosowanych przy produkcji opakowań oraz w innych dziedzinach przemysłu. Najbardziej znane produkty oparte na kopolimerach etylenu to między innymi Surlyn® stosowane w opakowaniach i innych gałęziach przemysłu, kleje Bynel®, tworzywa produkowane na bazie poliamidu amorficznego Selar® PA, kopolimery kwasowe Nucrel®, kopolimery EVA Elvax®, Elvaloy®, Elvaloy AC® , dodatki Entira™ oraz Fusabond®.

DuPont to światowy koncern oferujący produkty oraz usługi stworzone w oparciu o naukowe osiągnięcia. Firma została założona w roku 1802. DuPont wykorzystuje osiągnięcia naukowe do opracowywania trwałych i praktycznych rozwiązań, które wpływają na poprawę komfortu, bezpieczeństwa zdrowia i życia ludzi na całym świecie. DuPont działa w ponad 70 krajach, oferując szeroką gamę innowacyjnych produktów i usług w różnych obszarach takich jak: rolnictwo i przemysł spożywczy, budownictwo, transport i komunikacja.
Źródło: ''