Zgodnie z wolą delegatów Walnego Zgromadzenia członków Polskiej Izby Opakowań 15 września br. w dniu otwarcia Międzynarodowego Salonu Techniki Pakowania i Logistyki TAROPAK obchodzony będzie „Dzień Opakowań”.

Informując o tegorocznym „Dniu Opakowań” serdecznie zachęcamy firmy zrzeszone w Izbie do podejmowania działań, których celem będzie upowszechnianie wiedzy o współczesnych opakowaniach, ich wytwarzaniu i wykorzystaniu oraz roli jaką odgrywają w życiu człowieka i w gospodarce. Ustanowienie „Dnia Opakowań” ma służyć popularyzacji przedsięwzięć prezentujących projektantów i producentów opakowań oraz firm zasłużonych dla rozwoju przemysłu i rynku opakowań w Polsce.

Z okazji Dnia Opakowań Rada Izby wyróżniła kilka firm dyplomami uznania za ich zasługi na rzecz rozwoju produkcji, jej unowocześniania oraz udziału w aktywizacji miejscowego środowiska. Oznacza to, że działania mające na celu propagowanie problematyki opakowań należy prowadzić przez cały rok. 15 września będzie tylko kulminacyjnym punktem tych działań.

Źródło: Polska Izba Opakowań
Źródło: ''