Kieleckie zakłady papiernicze DSSmith Polska obchodzą 10-lecie prywatyzacji. Produkują opakowania tekturowe, od prostych z tektury falistej, do złożonych z kolorowym nadrukiem. Nowsza produkcja to plastikowe skrzynki na napoje, głównie piwo.

Firma ma osiem centrów opakowań w całym kraju, w których sprzedaje wyroby oraz inny asortyment, niezbędny do opakowywania (folie i taśmy klejące).

Przedsiębiorstwo powstało w 1971 r. jako Kieleckie Zakłady Wyrobów Papierowych. Sprywatyzował je międzynarodowy koncern DSSmith Plc z siedzibą w Londynie, kupując 75 proc. akcji od Skarbu Państwa (teraz ma ich 98 proc.). Pięć lat temu prezesem został Krzysztof Sadowski. Jak wylicza, przez 10 lat firma zainwestowała 150 mln zł, ale rekordowy będzie ten rok - inwestycje wyniosą ok. 100 mln zł. W październiku za 4 mln euro firma zainstaluje w Kielcach najnowocześniejszą maszynę do druku offsetowego. W tym samym miesiącu ruszy druga fabryka, w Kutnie. W Kielcach pozostaje siedziba polskiej filii koncernu.

DSSmith zatrudnia 600 osób, dwa razy mniej niż w czasach PRL, ale o 50 więcej niż w 2002 roku. Jutro najlepsi pracownicy otrzymają nagrody. Wszyscy będą się bawić na koncercie Golec U'Orkiestry w KCK i festynie w Parku Miejskim.
Źródło: ''