Eastman Chemical Company i A. Schulman podpisały umowę o dystrybucji kopoliestrów na rynku Polskim.

Eastman Chemical, największy na świecie producent tworzyw poliestrowych oraz A. Schulman, działający globalnie dystrybutor i producent dodatków modyfikujących i tworzyw sztucznych podpisały umowę o dystrybucji na rynku polskim pełnej palety kopoliestrów. PETG, PCTG i PCTA. Umowa obejmuje swym zasięgiem marki Eastar, DuraStar, Eeastalloy oraz Tenite.

Kopoliestry firmy Eastman, dzięki swoim unikatowym właściwościom, wykorzystywane są wielu branżach w tym przede wszystkim w przemyśle kosmetycznym (opakowania), przemyśle medycznym, artykułach gospodarstwa domowego oraz wielu innych gdzie wymagana jest wysoka przeźroczystość i estetyczność, wytrzymałość mechaniczna i odporność chemiczna.

Eastman Chemical Company jest firma globalną, której produkty są wykorzystywane codziennie prze miliony ludzi na całym świecie. Główna siedziba mieści się w Kingsport, Tennessee, USA. Eastman produkuje i sprzedaje ponad 1.200 różnych produktów chemicznych, włókien i tworzyw sztucznych.

A. Schulman jest wiodącym międzynarodowym dostawcą wysokiej jakości tworzyw i mieszanek tworzyw, które są używane jako surowiec różnych branżach. Oferta firmy opiera się na specjalnie przygotowanych dla klientów recepturach kompoundów tworzyw konstrukcyjnych, koncentratów barwiących i dodatków modyfikujących podnoszących właściwości tworzyw bazowych w wielu specjalistycznych zastosowaniach. Siedziba główna firmy mieści się w Akron, Ohio, zatrudnienie ok. 2.400 osób w 12 fabrykach w Ameryce Północnej, Europie i Azji. W roku 2004 uruchomione zostaną nowe inwestycje w Polsce i Chinach.
Źródło: ''