Jeden z największych niemieckich zakładów w branży opakowań farmaceutycznych i kosmetycznych – Edelmann objął udziały większościowe w polskiej drukarni Eldruk.

Na początku stycznia 2005 r. firma Carl Edelmann GmbH & Co. KG nabyła 60% udziałów w warszawskiej firmie Eldruk Zakład Poligraficzny Sp. z o.o., tym samym po raz pierwszy umieszczając własną produkcję w Europie Wschodniej. Fakt, iż wybór Edelmanna padł na firmę Eldruk zasługuje na szczególną uwagę międzynarodowych klientów, zainteresowanych produkcją w Polsce i innych krajach środkowo- i wschodnioeuropejskich. Dyrektorem Generalnym pozostanie nadal Bolesław Jankowski, który przed dwudziestu laty przedsiębiorstwo założył i od tamtej pory sukcesywnie je rozwija.

ELDRUK znajduje się w czołówce środkowoeuropejskich drukarń arkuszowych specjalizujących się w produkcji opakowań kartonowych dla przemysłu farmaceutycznego oraz kosmetycznego. Drukarnia wyposażona jest w najnowsze pełnoformatowe offsetowe zespoły drukujące (MAN ROLAND 700 oraz KBA Rapida 105 z opcją druku farbami hybrydowymi i lakierem UV), nowoczesną introligatornię oraz przygotowalnię pre-press.
Źródło: ''

Komentarze