Doświadczenie RPC Bramlage w produkcji opakowań do kosmetyków o niezwykłych kształtach i interesujących efektach technicznych jest widoczne w nowym grubościennym słoiczku do kremu przeznaczonym do najnowszego produktu do pielęgnacji skóry marki NIVEA VISAGE – Expert Lift.Doświadczenie RPC Bramlage w produkcji opakowań do kosmetyków o niezwykłych kształtach i interesujących efektach technicznych jest widoczne w nowym grubościennym słoiczku do kremu przeznaczonym do najnowszego produktu do pielęgnacji skóry marki NIVEA VISAGE – Expert Lift.

Efektowne słoiczki do kremu Expert Lift

Seria NIVEA VISAGE Expert Lift obejmuje cztery produkty (krem na dzień, krem na noc, tonik pielęgnacyjny i krem pod oczy), które oferują kompletne rozwiązanie do pielęgnacji twarzy opracowane specjalnie z myślą o wysokich wymaganiach pielęgnacyjnych cery kobiet po pięćdziesiątym roku życia. Expert Lift zawiera dwa silne składniki – Bioxilift i kwas hialuronowy – dzięki którym ma zapewnić wyraźnie jędrniejsza, odnowiona i gładsza skórę.

Firma Beiersdorf poszukiwała opakowania, które symbolizowałoby luksusowy charakter serii, i opracowała słoiczek do kremu (przeznaczony do kremu na dzien. i na noc) w ściślej współpracy z RPC Bramlage. Opakowanie posiada innowacyjną dwuwarstwową konstrukcję, na którą składa się kolorowy pojemnik wewnętrzny widoczny przez przezroczysty pojemnik zewnętrzny. Produkt końcowy stwarza „efekt szkła”, zapewniając jednocześnie istotne zalety typowe dla tworzyw sztucznych, czyli lekkie i odporne na stłuczenia opakowanie, które jest bezpieczne i praktyczne zarówno dla użytkownika końcowego, jak i dla łańcucha dostaw.

Przedsiębiorstwo RPC Bramlage wykorzystało nietypowe materiały, aby uzyskać oryginalny wygląd opakowania. Pojemnik zewnętrzny jest formowany wtryskowo z pewnego rodzaju polistyrenu, co pozwala stworzy grubościenną konstrukcje o luksusowym wyglądzie. Znajdujący się wewnątrz słoiczek jest wytwarzany z fioletowego PP w odcieniu odpowiednim dla produktu: jaśniejszym do kremu na dzień i ciemniejszym do kremu na noc. Etykiety umieszczane przez Beiersdorf na pojemniku zewnętrznym podkreślają ekskluzywny charakter produktu.

Dwuczęściowe wieczko wykorzystuje to samo połączenie polistyrenowej warstwy zewnętrznej i części wewnętrznej z PP, ale jest dodatkowo metalizowane, aby wywrzeć jeszcze silniejszy efekt na półce.

Źródło RPC
Źródło: ''