Już w najbliższą sobotę i niedzielę, 24 i 25 kwietnia w godzinach od 10.00 do 18.00 w wybranych sklepach TESCO w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Włocławku i Wrocławiu odbędzie się zbiórka opakowań szklanych. W zamian za przyniesienie 5 opakowań szklanych klienci otrzymają sadzonkę rośliny ogrodowej bądź doniczkowej.

EKO akcja - Szkła segregacja - ekologiczne przedsięwzięcie Carlsberg Polska i TESCO
Patronat nad akcją objęła KOBA, Organizacja Odzysku. Celem wspólnej akcji Carlsberg Polska i TESCO jest budowanie świadomości ekologicznej wśród konsumentów w obszarze segregacji opakowań szklanych i recyklingu.

Każdy, kto ma w domu opakowania szklane, takie jak np. butelki po piwie czy słoiki, w najbliższy weekend, 24 i 25 kwietnia br. może je przynieść do sklepów TESCO objętych akcją - w Krakowie, Szczecinie, Warszawie, Włocławku i Wrocławiu. W specjalnie oznakowanym miejscu na parkingu sklepu będą wydawane do wyboru - sadzonki roślin ogrodowych lub doniczkowych w zamian za przyniesionych 5 opakowań szklanych.
"Celem naszej wspólnej akcji jest przede wszystkim popularyzacja selektywnej zbiórki surowców wtórnych wśród naszych klientów, która jest jednym z trzech filarów strategii ekologicznej naszej firmy" – mówi Agnieszka Suszko, która zajmuje się działaniami w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu, w TESCO Polska.

"Rozwijana od wielu lat polityka ekologiczna jest jednym z najważniejszych filarów działalności Carlsberg Polska. Aby minimalizować wpływ naszych browarów i biur na otoczenie, poczyniliśmy wiele inwestycji proekologicznych, prowadzimy również edukacyjny program Zielone Biuro wśród naszych pracowników. Jednocześnie czujemy powinność powiedzenia naszemu konsumentowi, co należy czynić z butelką po wypiciu trunku. Jedynym sprawdzonym sposobem na zmniejszenie problemów ekologicznych związanych z opakowaniami szklanymi jest ich recykling, który oszczędza zużycie energii i zapobiega gromadzeniu odpadów" - mówi Adam Pawełas, Menedżer ds. Środowiska w Carlsberg Polska.

"To bardzo dobra inicjatywa, dlatego z przyjemnością objęliśmy nad nią patronat. Uważam, że połączenie sił obu firm i zorganizowanie wspólnej akcji edukacyjnej, pozwoli zwiększyć dotarcie do konsumentów z przekazem, jak należy postępować z opakowaniami szklanymi, co należy czynić z butelką zwrotną, i jak zadbać o przetwarzanie butelki bezzwrotnej, a wszystko to w trosce o nasze środowisko naturalne "– mówi Zbigniew Skowronek, Dyrektor ds. Handlowych w KOBA, Organizacji Odzysku S.A.

Akcją ekologiczną zostały objęte poniższe sklepy TESCO:
Tesco Szczecin, ul. Milczańska
Tesco Kraków, ul. Kapelanka
Tesco Kraków, ul. Wielicka
Tesco Wrocław, ul. Długa
Tesco Wrocław, ul. Czekoladowa
Tesco Włocławek, ul. Kruszyńska
Tesco Warszawa, al. KEN


Źródło: ''