Poczwórny laureat konkursu Laur Konsumenta, właściciel marki Jan Niezbędny – koncern SARANTIS, wprowadza na polski rynek nowy produkt Eko Natura - innowacyjne worki na śmieci z folii degradowalnej.

Promowane od kilku lat przez WWF worki na śmieci wykonane z folii oksy-biodegradowalnej są już dostepne w Polsce.

Samodegradowalne produkty wykonane w najbardziej zaawansowanej, przyjaznej środowisku technologii oksy-biodegradacji są sygnowane zastrzeżonym logiem d2w® oznaczającym, iż opakowanie zawiera specjalny dodatek przyspieszający jego degradację, a z drugiej strony wciąż umożliwiający poddanie go recyklingowi.

Tylko certyfikowani producenci mogący używać dodatków z grupy d2w® oferują szeroką gamę produktów, które ulegają przyspieszonej degradacji w każdych warunkach środowiskowych nie pozostawiając żadnych szkodliwych pozostałości.

Wcześniej z oksy-biodegradowalnych opakowań foliowych zawierających d2w® skorzystali i nadal korzystają: Inditex Group (ZARA), KFC, WWF, Marks&Spencer, SONY, TESCO, WalMart, Cadbury, C&A, Marriott, COTY i inni.

Autoryzowanym dystrybutorem producenta dodatków modyfikujących d2w® koncernu Symphony Environmental w Polsce do produkcji oksy-biodegradowalnych wyrobów z polietylenu i polipropylenu (niemalże wszystkie miękkie i półtwarde produkty z tworzyw sztucznych) jest Ecoplastic Polska.

Więcej informacji: www.janniezbedny.pl

Opis technologii

Strona producenta: www.degradable.net

Strona dystrybutora w Polsce: www.degradable.pl

Szczegółowy opis technologii i legislacja: www.biodeg.org

Worki zawiązywane Eko Natura
Worki wykonane są z folii degradowalnej w kolorze jasnej zieleni. Specjalne "uszy" umożliwiają szczelne i wygodne zawiązanie worka oraz ułatwiają jego przenoszenie.

Worki z taśmą Eko Natura
Worki wykonane są z folii degradowalnej w kolorze jasnej zieleni, na każdym worku znajduje się nadruk Eko Natura oraz logo JN. Zastosowanie taśmy umożliwia pełne wykorzystanie pojemności worka oraz jego szczelne zamknięcie. Worki te są wyjątkowo wytrzymałe.
Źródło: ''