W najbliższy weekend (22-23.01.2010 r.) w Krakowie odbędzie się po raz czwarty EkoFashion Weekend, podczas którego pokaz papierowych kreacji recyklingowych, ogłoszenie wyników konkursu na projekt EkoTorby oraz alternatywne warsztaty przerabiania ubrań.

Ekologia w modzie, czyli kreacje z  papierowych odpadów.


Kreatywne Warsztaty Przerabiania Ubrań
Wszędobylski kryzys zajrzał wszędzie. Nawet do naszych szaf. Dlatego już po raz kolejny, w ramach projektu EkoFashion Weekend krakowska Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru organizuje Kreatywne Warsztaty Przerabiania Ubrań. Kreatywne, ponieważ nie polegają jedynie na skracaniu/przedłużaniu/odświeżaniu (niepotrzebne skreślić) starych ubrań, ale na zupełnie innym do nich podejściu.

Mają tchnąć nowe życie w używane ubrania, uczynić je bardziej „na czasie” minimalnym kosztem. Warsztaty, ponieważ to uczestnicy mają się samodzielnie zająć przerabianiem, choć pod okiem fachowców, czyli wykładowców SAPU.

Warsztaty odbędą się 22.01.2010 w nowym budynku Krakowskich Szkół Artystycznych (Zamoyskiego 52 w Krakowie) o godz. 14.00. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona! Specjalny formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.ksa.edu.pl, a uczestnicy proszeni są o przyniesienie ubrań do przerabiania. Zapraszamy na przygodę z modą recyklingową.

Także na 22.01.2010 planowane jest oficjalne i uroczyste otwarcie nowego budynku Krakowskich Szkół Artystycznych przy ulicy Zamoyskiego 52.

Junk Fashion Show
Punktem kulminacyjnym EkoFashion Weekend 2010 będzie Junk Fashion Show 23.01.2010 o godz. 17.00 w Nowohuckim Centrum Kultury, którego partnerem jest Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku S.A. oraz MPO Kraków. Na pokazie studenci SAPU zaprezentują papierowe kreacje recyklingo we. To na nim zostaną także ogłoszone wyniki konkursu na projekt EkoTorby oraz wręczona przez przedstawicieli Galerii Kazimierz nagroda w wysokości 2 tysięcy złotych. Organizatorzy planują również premierę kolejnego numeru magazynu Tuba oraz pokaz projektów zagranicznych gości.

A wszystkiemu przyświeca jak zwykle jedna idea- ochrony środowiska naturalnego oraz powtórnego wykorzystywania śmieci..
Więcej informacji o pokazie na stronie www.ksa.edu.pl.
Partnerzy:
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Krakowie (MPO Kraków)
Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku S.A.
Empik
Antalis Poland

Sponsor konkursu na Ekotorbę: Galeria Kazimierz

Patroni medialni:
Radio Eska, Interia.pl, Visual Communication, Moda&Styl, Trendy, STUDENTserwis.eu, Lula.pl
Promedia, Strona.Krakow.pl, Miasto Kobiet, Moda.pl, dlaStudenta.pl, Manko, Mynight.pl, Lounge Magazyn, Sophisti.pl, 4Girls.pl, Foto-fashion.com, Tuba

Kontakt dla mediów:

Monika Jurczyk
monika.jurczyk@ksa.edu.pl
Krakowskie Szkoły Artystyczne

Katarzyna Kawczyńska
katarzyna.kawczynska@psr.pl
Polski System Recyklingu
Organizacja Odzysku SA

Źródło: ''