Potwierdzeniem trwałości współpracy The Big Squeeze Fresh Juice Co z RPC Containers Corby jest stałe wykorzystywanie do soków Twisted butelek z recyklingu produkowanych w Corby.

Marka Twisted została wykreowana przez dyrektora The Big Squeeze, Simona Jamesa. Firma powstała, aby oferować świeże ekologiczne soki konsumentom, którym intensywne tempo życia nie pozwala na przygotowywanie ich we własnym zakresie. Soki Twisted oferowane są w ośmiu smakach i sprzedawane w wygodnych butelkach idealnych do konsumpcji w drodze.

Chociaż seria Twisted to świeże soki, firma The Big Squeeze pragnęła zapewnić produktom pięciomiesięczny okres przydatności do spożycia dla maksymalnej wygody konsumentów. Wiedząc o doświadczeniu zakładów Corby w produkcji wielowarstwowych opakowań barierowych z PP/EVOH/PP, firma poprosiła o stworzenie smukłej, niewielkiej butelki, która miałaby ładny wygląd, a przy tym utrzymywała dobra jakość soków.

Firmie The Big Squeeze zależało także na tym, aby opakowanie było przyjazne dla środowiska, co miało odzwierciedlać charakter marki Twisted promującej zdrowy tryb życia. Przedsiębiorstwo RPC Corby zaproponowało wykorzystanie w produkcji polipropylenowych butelek mieszanki materiałowej składającej się w 35% z odpadu poprodukcyjnego, przemiału, powstającego w procesie formowania z rozdmuchem. Aby jeszcze bardziej poprawić parametry ekologiczne butelek, zakrętki i etykiety także są wytwarzane z PP, dzięki czemu w całości mogą być poddawane recyklingowi.

Soki Twisted, wprowadzone na rynek w 2002 r., zyskały ogromna popularność wśród konsumentów. W zeszłym roku, z pomocą RPC Corby, firma The Big Squeeze zmieniła wielkość butelek z pierwotnej pojemności 330 ml na nową wersję 250 ml, odzwierciedlając ogólny trend panujący na rynku soków do „konsumpcji w drodze”.

Źródło: RPC
Źródło: ''