PLAST-BOX SA dostarcza coraz szerszą ofertę produktową opakowań dla artykułów z branży zoologicznej, pozyskując nowe rynki zbytu. Pojemniki słupskiej spółki przeznaczone do karm, odżywek oraz innych produktów dla zwierząt są regularnie eksportowane, m.in. do Belgii, Danii, Węgier, Niemiec, ale również na Białoruś.

Ekspansja opakowań Plast – Box SA na rynku artykułów zoologicznych


Plast – Box SA od lat zaopatruje polskich i zagranicznych odbiorców artykułów zoologicznych w okrągłe, prostokątne i owalne wiadra. W zależności od oczekiwań klienta, pojemniki są pozbawione zdobień lub opatrzone etykietami IML. „Dostarczamy wiadra nie tylko do Polski, ale i na rynki europejskie. W ubiegłym roku zrealizowaliśmy zamówienia dla branży zoologicznej na łączną liczbę 1 500 000 wiader. Choć z powodu lekkiej zimy niektórzy z naszych parterów, głównie producenci karm dla ptaków, nie zwiększyli w znaczny sposób swoich zamówień, pierwszy kwartał 2012 roku zakończyliśmy pozytywnym wynikiem. Przed nami wiele obiecujących projektów, które stwarzają realne szanse na wyraźną poprawę dynamiki eksportowej do końca roku. Przykładem ciekawego i obiecującego kontraktu jest zamówienie na 10 litrowe wiadra, zdobione w technologii IML. Odbiorcą opakowań jest niemiecki producent piasku do akwariów i terrariów. Jest to pierwsze zamówienie realizowane dla tego klienta, rozmawiamy już jednak o wdrożeniu kolejnych wspólnych przedsięwzięć.” – komentuje Artur R. Skonieczny, Dyrektor Sprzedaży Eksportowej w firmie Plast – Box SA.

Plast - Box SA jest od lat marką rozpoznawalną nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Szeroka i wyspecjalizowana oferta słupskiej spółki umożliwia satysfakcjonującą współpracę z firmami reprezentującymi różne dziedziny gospodarki.

www.plast-box.com

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast-Box S.A. specjalizuje się w projektowaniu, konstruowaniu i wytwarzaniu opakowań z tworzyw sztucznych. Plastikowe pojemniki i wiadra, znajdujące się w bieżącym zakresie produkcji odzwierciedlają ponad 20-letnie doświadczenia ich wytwórcy oraz reprezentują najlepsze osiągnięcia technologiczne branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.
W swojej historii Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast-Box S.A. przeszło liczne transformacje. Zmiana siedzib i formy prawnej, liczne inwestycje, ukierunkowane na zwiększanie potencjału produkcyjnego i rozszerzenie palety ofertowej sprawiły, że z małej firmy prywatnej, założonej w roku 1983 powstała firma, zatrudniająca 180 osób i będąca jednym z liderów w branży na rynku krajowym, równolegle dynamicznie rozwijająca własną strategię eksportową.

Źródło: ''