Cezex wprowadził do swojej oferty kolejną własną markę - eleganckie kartony ozdobne Elefant. Elefant to kolekcja wysokiej jakości, niepowlekanych wyrobów papierowych, o bogatej palecie barw i powierzchni tłoczonej jednostronnie wzorem skóry.

Charakterystyczna faktura przypominająca wyroby skórzane sprawia, iż Elefant idealnie nadaje się do druków dekoracyjnych i reklamowych o oryginalnym wyglądzie. Okładki, opakowania, teczki firmowe, dyplomy, zaproszenia, wizytówki, karty menu wykonane przy użyciu kartonów Elefant będą kojarzyły się z elegancją, dobrą jakością i profesjonalizmem. Kartony z kolekcji Elefant z powodzeniem mogą być wykorzystane m.in. do produkcji materiałów firmowych przez firmy oferujące odzież oraz wyroby skórzane. Odpowiedni dobór barwy papieru nada indywidualny charakter projektom, wydobędzie ich głębię i podkreśli przekaz nadawcy. Gładka spodnia powierzchnia kartonów z kolekcji Elefant umożliwia swobodne pisanie.

W stałej ofercie firmy Cezex Elefant występuje w gramaturze 300 g/m2, formacie 70x100cm oraz ośmiu barwach. Kartony Elefant można zadrukować offsetowo, typograficznie i sitowo, tłoczyć bezbarwnie i barwnie z folią. Nadają się do drukowania i kopiowania w urządzeniach biurowych: kserograficznych, drukarkach atramentowych i laserowych (pod warunkiem, iż urządzenie dostosowane jest do kartonu o gramaturze 300 g/m2). Przydatne są do wykonywania operacji introligatorskich takich jak: krojenie, złamywanie, przegniatanie, zszywanie, klejenie. Produkowane są w papierni posiadającej Certyfikat ISO 9001.
Źródło: ''