Wraz z obecnością 1 295 wystawców oraz 500 reprezentowanych marek i frekwencją wynoszącą 85 3721 odwiedzających, Międzynarodowe Targi Opakowań EMBALLAGE, które odbyły się od 22 do 25 listopada w Parku Ekspozycyjnym Paris Nord Villepinte, były odzwierciedleniem odzyskiwania dynamizmu przez branżę opakowań.

EMBALLAGE 2010 : dynamika Targów oraz towarzyszący im klimat sprzyjający wymianom biznesowym potwierdzają powrót koniunktury do sektora opakowań


Zapraszamy do galerii zdjęć z targów Kliknij

Obserwatorium Opakowań 2010, w oparciu o szereg badań przeprowadzonych w ostatnich miesiącach (Geppia, Symop), ogłosiło powrót do tendencji wzrostowych i zwiększenie zaufania ze strony przedsiębiorców. Te perspektywy były dobrze widoczne podczas targów: 70% odwiedzających stanowili decydenci, często zaangażowani w konkretne projekty inwestycyjne i w poszukiwanie rozwiązań, co pokazuje realne wznowienie aktywności po 2 latach trudnej koniunktury.

Zdaniem wystawców…

« Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani. Podczas 4 dni nasze stoisko było pełne klientów i potencjalnych partnerów biznesowych, którzy odwiedzili nas z konkretnymi problemami. Zauważyliśmy powrót na targi dyrektorów dużych grup, którzy przybyli zapoznać się z ostatnimi innowacjami…»
VG EMBALLAGE - Alain Trophardy (Francja)

«Bardzo dobry przyrost, uczestniczymy w tej imprezie od 25 lat i w porównaniu do 2008r. ta edycja wieńczy bardzo dobry rok 2010 (zwiększenie liczby odwiedzających i projektów inwestycyjnych). Zanotowaliśmy wzrost o 30% liczby nowych kontaktów w porównaniu z sytuacją sprzed targów… co pozwala zachować optymistyczne prognozy na rok 2011.»
ESKO ARTWORK - Olivier Moeyersoms (Belgia)

«Zauważyliśmy dużą dynamikę wśród klientów, którzy odwiedzili nasze stoisko z bardzo precyzyjnymi zapytaniami… Obecność na targach jest dla nas bardzo ważna, impreza umożliwia nam zdobywanie popularności na arenie międzynarodowej. Targi są dla nas prawdziwą okazją do spotkania z klientami. Niewątpliwie notujemy lepsze efekty niż dwa lata temu. »  
ALPMA - Dominique Pouy (Francja)

«Jest to wspaniała impreza targowa, przyciągająca tłumy profesjonalistów. Zmniejszenie czasu trwania targów z 5 do 4 dni spowodowało, że odwiedzający bardziej skoncentrowali się na niektórych wydarzeniach. Goście musieli czekać w kolejce, aby odwiedzić nasze stoisko. W tym roku wśród odwiedzających można było spotkać wielu decydentów. »
CAMPAK - M.T. Kabrit (Francja)

Wielki sukces innowacji edycji 2010 : 7 nagród specjalnych!

Sektor PACK INNOVATION zaprezentował 48 najwyżej ocenionych innowacji spośród 243 nowości (produktów, maszyn, urządzeń oraz usług) proponowanych przez wystawców targów.
7 z nich otrzymało nagrody specjalne Komitetu Pack Experts :

CO-INJECTION PROCESS (umieszczenie dwóch różnych tworzyw w jednym opakowaniu ): premiera w sektorze – Firma  : SUPERFOS

ELIPSE, samonośna trójkątna torebka /saszetka - Firma: BAG2PACK

BILLERUD FIBREFORM®, pierwszy papier rozciągliwy - Firma : BILLERUD

ECOLUTION, pierwszy system ekologicznej dystrybucji - Firma : PROMENS PERSONAL & HEALTHCARE PACKAGING

MULTIVAC E-CONCEPT, bez skompresowanego powietrza - Firma : MULTIVAC France

TOP-LOADING CASE PACKER SD WITH 6-AXES DELTA ROBOT-Firma : CERMEX

CG PACK SHOT, komputerowy serwis graficzny w Internecie - Firma : VIRTUELL DESIGN

«Wybraliśmy targi Emballage 2010 do lansowania naszych nowości na rynku europejskim. Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani z faktu, że sektor « Pack innovation » zaprezentował nasz nowatorski produkt. Pozwoliło nam to nawiązać kontakt z nowymi klientami i przetwórcami gotowymi do podjęcia współpracy z naszą firmą… »
BILLERUD  - Didier Flinois (Szwecja)

Nowy sektor rozszyfrowywania tendencji, informacji, odkryć « Emballage in green » docenia branżowe inicjatywy sprzyjające ochronie środowiska.

Nowa platforma telewizyjna, gdzie profesjonaliści, media, eksperci i przedstawiciele instytucji każdego dnia targów spotykali się, aby wziąć udział w debatach i udzielać wywiadów (relacje na www.emballageweb.com).

RECYCLING FOREVER, stworzony przez Fabrice’a PELTIER, założyciela DESIGNPACK GALLERY i zaprezentowany przedpremierowo
PACKAGINGS REMARQUABLES, podróż dookoła świata z 35 wybitnymi opakowaniami wybranymi przez studentów STRATE COLLEGE DESIGNERS.

« Dla designerów targi są niewątpliwie wielkim wydarzeniem na rynku krajowym, odwiedzenie imprezy wydaje się nieodzowne… Dla producentów zaś Targi stały się istotnym wydarzeniem w wymiarze międzynarodowym – musimy tam być absolutnie obecni…Towarzyszące im animacje umożliwiają zdefiniowanie wizytoratu – i chodzi tu zarówno o platformę TV, jak i o przestrzeń tematyczną produktów innowacyjnych, wyróżnionych przez komitet ekspertów ».
MULTIVAC - Michaela Hattier (Francja)

W Paryżu i nigdzie indziej !

Wg Véronique Sestrières, Dyrektorki tej imprezy targowej, « Najnowsza edycja Targów EMBALLAGE potwierdza, iż Paryż stał się istotną platformą dla międzynarodowego biznesu sektora opakowań. Wszystkie czynniki zdają się wskazywać, że EMBALLAGE stał się synonimem sukcesu : wyczerpująca oferta oraz profesjonalny wizytorat na najwyższym poziomie. Warto także wspomnieć o synergii z Międzynarodowymi Targami Logistyki i Transportu Wewnętrznego MANUTENTION, która umożliwiła zaprezentowanie naszym gościom komplementarnycb rozwiązań z dziedziny intra-logistyki ».

« Impreza świetnie zorganizowana, ponadto b. wysoki poziom profesjonalny odwiedzających. »
GOGLIO- Laura Riva (Włochy)

« Bardzo wysoko oceniam te targi. Swoją dynamiką świadczyły niewątpliwie o powrocie koniunktury, zwłaszcza w sektorze opakowań żywnościowych. »
FANUC robotics France - Jean-Hugues Ripoteau (Francja)

« Fakt, iż nasza firma wystawiła się na tych targach umożliwił nam nawiązanie licznych kontaktów biznesowych z profesjonalistami z branży – szczególnie z Afryki Północnej – z Maroka, Algierii i Tunezji. »
DUBAI EXPORT - Rami Rabia (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

« Naprawdę doskonałe targi  ! Comexposium wykonało świetną pracę, aby zdynamizować tę imprezę i efekty z pewnością są co najmniej satysfakcjonujące. Założyłem się w firmie, że będziemy zadowoleni z naszego udziału...i wygrałem zakład  ! »
DOMINO - Jérôme Jullien (Francja)

Następna sesja targów EMBALLAGE odbędzie sie od 19 do 22 listopada 2012 r. w tym samym Parku Ekspozycyjnym – Paris Nord Villepinte.

Kontakt dla prasy : Laurence Fauchet / Frédérique Kerbrat / Cathy Bubbe
65, rue Chardon Lagache, 75016 Paris - Tél. : 00 33 1 42 30 81 00
l.fauchet@rpca.fr / f.kerbrat@rpca.fr / c.bubbe@rpca.fr

Przedstawicielstwo Tragów EMBALLAGE w Polsce ;
PROMOSALONS POLSKA
Warszawa, tel. 22 815 64 55 fax. 22 815 64 80 e-mail : promopol@it.pl

Źródło: ''