Epicor for Printing and Packaging na bazie Epicor 9 i rozwiązań Kodaka dla firm specjalizujących się w druku, działalności wydawniczej, komunikacji graficznej i w branży opakowań

Epicor® i Kodak ogłaszają sojusz strategiczny i wprowadzają kompleksowe rozwiązanie ERP dla druku
Epicor Software Corporation (NASDAQ: EPIC), dostawca zintegrowanych aplikacji dla średnich przedsiębiorstw i Eastman Kodak (NYSE: EK) ogłosiły sojusz strategiczny. W efekcie współpracy sztandarowe rozwiązanie firmy Epicor do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa - Epicor 9 - ma być dostarczane wraz z pakietem rozwiązań Kodaka dla branży druku. Na bazie sojuszu powstało kompleksowe rozwiązanie Epicor for Printing and Packaging przeznaczone do obsługi procesów biznesowych, które wspomaga zarządzanie wszystkimi aspektami działalności przedsiębiorstw zajmujących się drukiem, działalnością wydawniczą , komunikacją graficzną i specjalizujących się w branży opakowań.

Współpraca z firmą Kodak stworzyła okazję do wprowadzenia na rynek zintegrowanego rozwiązania do zarządzania drukiem, procesami cyfrowymi i informacjami biznesowymi w przedsiębiorstwie. Zgodnie z umową, Epicor będzie dostarczać firmie Kodak mechanizmy do zarządzania procesami oraz pakiet oprogramowania biznesowego KODAK EMS, wyspecjalizowany w działalności związanej z drukiem, jako część swojego rozwiązania ERP Epicor 9. Natomiast Kodak przeniósł swoje oprogramowanie drukujące EMS do platformy Epicor 9.

Epicor for Printing and Packaging
to rozwiązanie zbudowane w oparciu o specjalistyczną wiedzę dotyczącą branży drukarskiej wniesioną przez firmę Kodak. Obejmuje wszystkie etapy działalności przedsiębiorstwa: od pierwszego kontaktu z klientem, poprzez wyceny, sprzedaż, planowanie, produkcję, aż po dystrybucję i księgowość. Epicor for Printing and Packaging to rozbudowane rozwiązanie ERP, które łączy atuty wielokrotnie nagradzanego systemu Epicor 9 ze sprawdzonymi w branży technologiami drukarskimi i Unified Workflow Solutions firmy Kodak. Platforma ta, zbudowana na bazie pakietu ERP Epicor 9 oraz szkieletu Epicor ICE, daje przedsiębiorstwom kontrolę nad działalnością, zapewniając dostęp do danych w czasie rzeczywistym. Firmy korzystające z Epicor for Printing and Packaging mają możliwość natychmiastowego określenia wartości i zyskowności poszczególnych zleceń, zadań, a nawet konkretnych klientów, co wzmaga efektywność pracy i wykorzystanych zasobów.

Zastosowanie w rozwiązaniu Epicor 9 architektury zorientowanej na usługi (SOA) oraz modułu Epicor Service Connect pozwala na podłączenie takich aplikacji jak KODAK UPFRONT, KODAK PREPS i KODAK PRINERGY. Epicor Service Connect jest centralną platformą przeznaczoną do bezpiecznego zarządzania procesami w obrębie aplikacji Epicor, a także między oprogramowaniem Epicor i oprogramowaniem zewnętrznym.

• KODAK UPFRONT to oprogramowanie do planowania produkcji, które standaryzuje ten proces poprzez automatyzację i cyfryzację procesu składania papieru i tworzenia układów stron
• KODAK PREPS to narzędzie do cyfrowego składkowania, które wspiera dziedzinę stosowania otwartych standardów, takich jak PDF i JDF
• KODAK PRINERGY to oprogramowanie, które automatyzuje wymianę danych między systemem Epicor for Printing a KODAK PRINERGY Production Workflow System

„W ramach współpracy wykorzystujemy atuty obydwu firm” – powiedziała Dolores Kruchten, wiceprezes firmy Kodak i dyrektor generalny Business Solutions and Services Group. „Epicor wnosi ponad 25 lat doświadczenia w projektowaniu, sprzedaży i wdrażaniu rozwiązań ERP, które zapewniają przewagę konkurencyjną przedsiębiorstwom na całym świecie. W połączeniu z naszymi kompetencjami w zakresie zintegrowanych rozwiązań biznesowych dla branży drukarskiej sądzimy, że nowi i istniejący klienci mogą tylko zyskać na sojuszu firm Epicor i Kodak.”

„Obserwujemy zasadnicze zmiany w branży druku, wydawnictw i komunikacji, związane z ewolucją druku cyfrowego, przetwarzania obrazu i Internetu. Wierzymy, że płynna integracja nowych technologii w ramach kompleksowego systemu zarządzania informacjami biznesowymi zwiększa wydajność i produktywność gałęzi rynku związanych z drukiem i działalnością wydawniczą” – powiedział George Klaus prezes i CEO firmy Epicor Software Corporation. „Partnerstwo z Kodakiem wpisuje się w strategiczne dążenie firmy Epicor do rozszerzenia oferty i obecności w branżach, które tradycyjnie obsługujemy, a także rozwoju w sektorach powiązanych. Mamy na swoim koncie liczne sukcesy związane z dostarczaniem oprogramowania dla branży drukarskiej i wydawniczej. Uzupełnienie oferty o rozwiązanie Kodak EMS oraz zintegrowane procesy, a także najlepsze praktyki pozwolą nam stworzyć jeszcze atrakcyjniejszą ofertę dla tego znaczącego segmentu rynku.”

Według Aberdeen Group innowacje na rynkach branżowych są skutkiem sojuszy firm
Zdaniem Cindy Jutras, wiceprezes i dyrektor grupy badawczej w Aberdeen Group, najlepsze w swojej klasie przedsiębiorstwa, dokonując wyboru rozwiązań ERP, oczekują coraz bardziej rozbudowanych funkcjonalności związanych ze specyficznymi wymogami danej branży.

„Choć dostawcy rozwiązań ERP próbują sprostać oczekiwaniom poszczególnych branż, to rzadko zdarza się system spełniający wszystkie wymogi. Dlatego właśnie sojusze takie jak ogłoszony przez firmy Epicor i Kodak przyczyniają się do rozwoju współpracy i innowacji na konkretnych rynkach wertykalnych. W tym wypadku odbywa się to z korzyścią dla firm specjalizujących się w druku, działalności wydawniczej i opakowaniach.”

Epicor for Printing and Packaging to platforma zaprojektowana dla średnich i dużych organizacji działających w sektorze druku cyfrowego i tradycyjnego. Obejmując oprogramowanie i powiązane usługi profesjonalne, jest katalizatorem zmian, dzięki którym przedsiębiorstwa zmaksymalizują efektywność w skali całej organizacji przy niskim całkowitym koszcie posiadania. Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy do odwiedzenia strony poświęconej branży druku i opakowań w ramach witryny internetowej firmy Epicor.


Źródło: ''