11-kolorowy zestaw atramentów UltraChrome™ HDR i liczne nowe technologie pozwalają tworzyć wydruki próbne na potrzeby fleksografii i druku opakowań.

Epson wprowadza do sprzedaży 24-calowy Stylus Pro 7900 i 44-calowy Stylus Pro 9900, wyznaczając nowy standard dla profesjonalnych drukarek wielkoformatowych. Ulepszona formuła atramentu, nowy mechanizm drukujący i liczne innowacyjne technologie sprawiają, że dwa modele z rodziny Epson Stylus Pro nadają się idealnie do produkcyjnego oraz kontraktowego druku próbnego, a także do druku artystycznego i fotograficznego. Ponadto dzięki opcjonalnemu systemowi kalibracji i weryfikacji Epson SpectroProofer™ drukarek Stylus Pro 7900 i Stylus Pro 9900 można używać do zdalnego druku próbnego.

Nowy mechanizm zastosowany w drukarkach Stylus Pro 7900 i 9900 opiera się na głowicy drukującej Epson MicroPiezo TFP™ (Thin Film Piezo), który po raz pierwszy pojawił się w modelu Stylus Pro 11880 wprowadzonym na rynek w zeszłym roku. Zapewnia on idealnie okrągłe, precyzyjnie rozmieszczone krople i pozwala osiągnąć rozdzielczość do 2880 dpi. W drukarkach Stylus Pro 7900 i 9900 podwojono zarówno liczbę dysz, jak i przepustowość, zwiększając maksymalną szybkość do 40m2/godzinę. Nawet przy tak dużych szybkościach nowa, 10-kanałowa głowica drukująca MicroPiezo TFP™ zapewnia najwyższą jakość obrazu.

Epson Stylus Pro 7900 i Stylus Pro 9900 wykorzystują nowy atrament pigmentowy piątej generacji, który stanowi klucz do wysokiej jakości wydruków. Epson UltraChrome™ HDR (High Dynamic Range) to 11-kolorowy zestaw atramentu złożony z barw Pk, Mk, Lk, LLK, C, VM, Y, Lc, VLm, Or i Gr, które są dostępne we wkładach o pojemności 350 ml i 700 ml. Jest to rozszerzona wersja zestawu Epson UltraChrome™ K3 z kolorem Vivid Magenta, do której dodano atrament pomarańczowy i zielony, aby znacznie zwiększyć gamę dostępnych kolorów, zwłaszcza w zakresie od jasnozielonego do żółtego i od żółtego do czerwonego. W szczególności atrament pomarańczowy przyczynia się do ograniczenia ziarnistości w odcieniach skóry. Epson UltraChrome™ HDR przesuwa granice chemii atramentowej, zapewniając wyjątkowo szeroką gamę kolorów na różnych rodzajach nośników. Dzięki temu drukarki Stylus Pro 7900 i 9900 mogą sprostać wysokim wymaganiom druku próbnego, zwłaszcza kiedy potrzebne są kolory spotowe.

Zaawansowana technologia atramentu maksymalizuje gamę kolorów bez obniżania jakości druku i zapewnia lepszą gradację, a jej uzupełnieniem jest nowa technologia LUT firmy Epson. Poprzez zaawansowaną matematyczną translację modelu RGB w 11-kolorowy CMYK technologia LUT ściśle integruje wierne barwy podstawowe, zapewniając stałość kolorów w różnych warunkach oświetleniowych, płynne przejścia między kolorami, ograniczenie ziarnistości i wygładzenie gamy.

Opcjonalne narzędzie Epson SpectroProofer™ zmienia drukarki Epson Stylus Pro 7900 i Stylus Pro 9900 w niezawodne i spójne rozwiązanie do weryfikacji wydruków próbnych i kalibracji kolorów, dzięki któremu zdalny druk próbny staje się rzeczywistością. To rozwiązanie spektrofotometryczne pozwala na automatyczną i precyzyjną realizację następujących zadań: kalibracja kolorów, certyfikacja kolorów, codzienna kontrola kolorów, tworzenie profili barwnych, dopasowywanie kolorów spotowych, śledzenie przesunięcia kolorów oraz pomiary barwy docelowej. Co więcej, w celu ułatwienia procesu certyfikacji można wydrukować etykietę certyfikacji kolorów, taką jak wzorzec Fogra. System kalibracji i weryfikacji Epson SpectroProofer™ zawiera spektrofotometr X-Rite i jest sterowany przez oprogramowanie Epson SpectroProofer™ albo oprogramowanie RIP firmy trzeciej. Jest dostępny z filtrem UV lub bez filtra oraz z wymiennymi podkładkami, czarną i białą.

Inne nowe technologie w drukarkach Stylus Pro 7900 i 9900 to możliwość automatycznego przełączania między atramentem czarnym fotograficznym i czarnym matowym; zintegrowany system cięcia nośnika z obrotowym nożem; nowy bezwałkowy mechanizm przytrzymywania rolki; nowy automatyczny mechanizm ustawiania i zwalniania papieru oraz nowy system automatycznej kontroli dysz. Ponadto wraz z dwiema drukarkami na rynek wchodzi nowa linia nośników artystycznych oraz foli do podświetleń.

„Stylus Pro 7900 i 9900 to najnowsze modele z rodziny profesjonalnych drukarek Epsona. Rozwiązania te zapewniają najwyższą jakość, szybkość i powtarzalność, aby spełnić wymagania komercyjnych drukarzy i pomóc im w rozwinięciu działalności. Nowe technologie i funkcje zastosowane w tych urządzeniach umożliwiają wejście na nowe segmenty rynku, takie jak druk fleksograficzny, a zarazem uwzględniają potrzeby firm specjalizujących się w druku próbnym, oferując im profesjonalne rozwiązanie do zdalnego druku próbnego”- powiedział Marco van Niekerk, menedżer ds. produktów w dziale drukarek wielkoformatowych w Epson Europe.Epson Stylus Pro 7900 i 9900 — kluczowe cechy i funkcje:

· 11-kolorowy zestaw atramentów Epson UltraChrome™ HDR, który rozszerza zestaw UltraChrome™ K3 z kolorem Vivid Magenta o barwę pomarańczową oraz zieloną i składa się z 11 wkładów o pojemności 350 ml lub 700 ml

· 10-kanałowa głowica drukująca Epson MicroPiezo TFP™, która zapewnia najwyższą precyzję, niezawodność i jakość obrazu

· Technologia kropel o zmiennej objętości (Epson Variable-sized Droplet Technology), która optymalizuje zużycie atramentu, wydajność i szczegółowość obrazu

· Opcjonalna technologia Epson SpectroProofer™ ze spektrofotometrem X-Rite (ILS20EP)

· Automatyczne przełączanie atramentu czarnego matowego i fotograficznego

· Nowa technologia Epson LUT oraz technologia Super Halftone zapewniają płynną gradację, mniejszą ziarnistość i lepszą skalę szarości

· Technologia automatycznej kontroli dysz

· Optymalizacja wydajności pracy dzięki obrotowemu nożowi tnącemu

Więcej informacji: www.epson.pl

Epson to światowy lider w dziedzinie produktów obrazowania graficznego, w tym drukarek, projektorów 3LCD oraz małych i średnich ekranów LCD. Dzięki swej innowacyjności i kreatywności, firma Epson wykracza poza wizje i oczekiwania klientów na całym świecie, oferując produkty znane z doskonałej jakości, funkcjonalności, kompaktowości i wydajnego zużycia energii.

Epson to sieć 88 925 pracowników w 109 placówkach na całym świecie. Firma szczyci się ciągłym wkładem w światową ochronę środowiska i wpieraniem lokalnych społeczności. Pod przywództwem japońskiej Seiko Epson Corp., grupa ta osiągnęła sprzedaż na poziomie 1 347 biliona jenów w roku fiskalnym 2007. Epson Europe BV z Amsterdamu to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 2400 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2007 osiągnął sprzedaż równą 1 854 milionom euro.


Źródło: ''