Sun Chemical i EskoArtwork zaprezentowały na targach drupa 2008 szczegóły nowej strategicznej współpracy w zakresie koloru i systemów workflow, mającej przynieść dalsze korzyści obecnym i nowym klientom tych dwóch światowych liderów branży poligraficznej.

Grupa SmartColour w firmie Sun Chemical, reprezentująca tego największego na świecie wytwórcę farb graficznych i pigmentów tworząc rozwiązania z zakresu zarządzania barwą, oraz EskoArtwork, światowy lider rozwiązań w dziedzinie prepress dla rynku opakowań, podzieliły się wzajemnym doświadczeniem, aby wprowadzić na rynek nowe innowacyjne rozwiązania w dziedzinie opakowań. Obie firmy współpracują ze sobą już od kilku miesięcy, integrując nawzajem swoje rozwiązania i testując propozycje ze wspólnymi wybranymi klientami.

Współpraca zakłada m.in. produkcję proofów o wysokiej dokładności odwzorowania koloru, produkowanych poprzez połączenie bazy danych czytników farb firmy Sun Chemical z oprogramowaniem do zarządzania kolorem EskoArtwork – Kaleidoscope. Sun Chemical posiada doceniane na całym świecie doświadczenie w zakresie systemów zarządzania kolorem dedykowanych dla rynku opakowań, podczas gdy EskoArtwork oferuje kompetencje w dziedzinie systemów workflow.

Baza danych SmartColour zawiera ponad 300 000 kolorów stosowanych przy produkcji opakowań, które można uzyskać z farb pochodzących od niemal każdego dostawcy. SmartColour rozszerzy platformę EskoArtwork - „Kolor dla wszystkich”- umożliwiając wszystkim firmom zaangażowanym w produkcję opakowań stosowanie prawdziwych kolorów drukowanych za pomocą rzeczywistych farb i materiałów. To zintegrowane rozwiązanie trafi na rynek pod koniec 2008 roku, ale próbki proofów będą prezentowane na stoiskach obu firm na targach drupa (Sun Chemical: hala 6, stoisko B75, EskoArtwork: hala 8b, stoisko A23).

Obie firmy stworzyły proces, który zaczyna się w momencie, gdy projektant przekazuje materiały do działu prepress w celu ostatecznej oceny koloru do druku. Znając specyfikę procesu i podłoża, może on dostosować kolory do rzeczywistych farb znajdujących się w bazie danych Smart Colour i dokładnie sprawdzić je za pomocą edytora EskoArtwork. Właściciele marek, operatorzy prepressu, projektanci a także producenci opakowań mogą obejrzeć proofy i zatwierdzić efekt końcowy. Operator prepressu używa narzędzia FlexProof do stworzenia pliku PDF pozwalającego na zdalny proofing, a uzyskany plik posiada wbudowane profile CMYK. Przechowywane w wersji elektronicznej materiały produkcyjne zawierają informacje dotyczące koloru, dzięki czemu bieżące zadanie może być szybko przetwarzane.

Partnerstwo obu firm zapewni powszechną dostępność do systemów zarządzania kolorami. Korzyści obejmują: szybszy proces rozwoju dla właścicieli marek oraz rozwiązania dokładnie oddające kolory marki; ulepszone opcje dla projektantów w zakresie struktury opakowań i innowacji; rzeczywisty, niezawodny i uproszczony proofing kolorów specjalnych sprawdzanie oraz szybszy narząd maszyny i uzyskanie kolorów zgodnych z proofami, co oznacza zmniejszoną potrzebę testów w maszynie.

Rudi Lenz, prezes i dyrektor generalny Sun Chemical, mówi: Zarówno Sun Chemical jak i EskoArtwork zdają sobie sprawę, że to jest szansa na naturalne i silne partnerstwo. Pozwoli ono zaoferować naszym wspólnym klientom nowe, innowacyjne rozwiązania zwiększające wartość dodaną naszych produktów; jest również elementem naszego zaangażowania w sferze jakości, usług i innowacyjności. EskoArtwork zawdzięcza swoją światową reputację dokładności i innowacyjności w zakresie systemów workflow pozwalających na zarządzanie kolorem i jesteśmy zadowoleni, że będziemy dzielić się z tą właśnie firmą naszym doświadczeniem i ściśle z nią współpracować.

Carsten Knudsen, prezes i CEO firmy EskoArtwork, mówi: EskoArtwork to uznany lider w dziedzinie integracji systemów zarządzania barwą w ramach systemów workflow wykorzystywanych przy produkcji opakowań i drukowania. Nasze partnerstwo z Sun Chemical to idealne i rzeczywiste odzwierciedlenie hasła towarzyszącego nam na targach drupa: „Połącz więcej!”. Integracja ze SmartColour to dodatkowy wymiar naszych rozwiązań „Kolor dla wszystkich” dzięki włączeniu do procesu specyficznych dla wytwórcy informacji o farbach. Współpraca z liderem branży takim jak Sun Chemical pozwala nam razem przejść na wyższy poziom zarządzania kolorami.

Dodatkowe informacje na temat firmy Sun Chemical: www.sunchemical.com.pl

Opracowanie informacji: PAI
Źródło: ''