Światowy lider produkcji tub laminowanych – indyjska firma Essel Propack (Mumbai/Indie; www.esselpropack.com) ogłosiła osiągnięty 23% wzrost sprzedaży w ub. roku (150 mln EURO).

Firma odnotowała także wzrost osiągniętego zysku netto o 12% do poziomu 16.6 mln EURO. W przeciągu ostatnich 5 lat, dzięki przyśpieszeniu w otwieraniu się gospodarki indyjskiej, przy obniżonych cłach importowych na surowce i maszyny do przetwórstwa, zintensyfikowany został rozwój sektora tworzyw sztucznych i zwiększone zostało jego urozmaicenie. Firma Essel Propack to nie tylko opakowania (tuby). Należy ona do największych na świecie producentów rur laminowanych.

W północnych Indiach znajdują się również zakłady Moser Baer, jedne z najnowocześniejszych producentów płyt CD na świecie - eksportujące swoje wyroby do wszystkich krajów rozwiniętych. Bujnie rozwinął się przemysł przyborów do pisania i Indie produkują różnorodne pióra i długopisy na eksport. Popyt na butelki i pojemniki z PET rośnie w Indiach w tempie prawie 15% na rok dzięki rozwojowi branży szybkozbywalnych wyrobów konsumpcyjnych, napojów, wody i piwa. Przemysłowcy poszukują również nowoczesnych maszyn oraz nowych technologii drukowania i dekorowania, powlekania i obróbki wykończeniowej by móc wytwarzać najwyższej klasy wyroby i opakowania na rynek krajowy i na eksport.

Ze względu na szeroką gamę wyrobów jakie może wytwarzać przemysł tworzyw sztucznych w Indiach, które posiadają zdolnych pracowników i wykwalifikowanych menedżerów, przewiduje się, że w następnych 10 latach, gdy produkt narodowy Indii będzie rósł o 6 do 7% rocznie, tempo rozwoju przemysłu tworzyw wyniesie 8-10% na rok, tak by zaspokojone mogły być aspiracje i potrzeby ponad miliardowej ludności pragnącej poprawy swojego życia w szybko rozwijającym się państwie.

Źródło: , Essel Propack
Źródło: ''