Etykiety promocyjne szczególnie dobrze wpływają na poprawę sprzedaży dóbr szybko zbywalnych. Są prostym, tanim, a przez to naprawdę skutecznym rozwiązaniem. Wyróżniają produkt i przyciągają wzrok klienta jak magnes... Mogą też naprawdę być magnetyczne.

Etykieta promocyjna… jak magnes
Mała zmiana, duży efekt
Każdą ofertę promocyjną trzeba zakomunikować klientowi. Jak jednak sprawić by produkt leżący pośród wielu innych na sklepowej półce przykuł jego uwagę. Najłatwiej skomunikować się z klientem bezpośrednio przez opakowanie. W momencie podejmowania decyzji, gdy jego ręka kierować się będzie w stronę półki, na pewno zobaczy naszą wyjątkową ofertę. Zmiana projektu opakowania jest jednak dość kosztownym przedsięwzięciem. O wiele taniej, szybciej a przez to skuteczniej możemy wyróżnić promowane produkty specjalną etykietą. Jaką? Otóż jest kilka pomysłów.

5+1
Na początek kolorowa etykieta samoprzylepna. Najpierw wybieramy tekst. Im krótszy tym lepszy! Proste komunikaty, nie wymagające koncentracji wzroku najszybciej zostają zauważone. Potem kolor. Możemy wybrać jeden z metalizowanych papierów, podkład hologramowy lub po prostu zadziałać intensywną barwą. – Dla firmy Cereal Partners drukujemy błyszczące, pomarańczowe etykiety, które krzyczą „5+1” – mówi Krystyna Dziewanowska, kierownik sprzedaży we wrocławskiej drukarni ORION. – To strzał w dziesiątkę, dzięki tej naklejce klient wybierający dany rodzaj produktu dostaje konkretną informację , która ma wpływ na jego decyzję zakupową. Taka etykieta jest również wygodna dla producenta – łatwo ją zaaplikować na opakowanie, a ponadto ponieważ jest tylko dodatkiem do niego, można dowolnie wybierać ilość towaru przeznaczonego do promocji – dodaje Dziewanowska. Za jej pomocą możemy również dołączyć do opakowania dodatkowy gadżet, próbkę lub prezent.

Magnetyczny przyciąganie
Jeśli nie tylko chcemy zwrócić uwagę kupujących, ale również zależy nam na wzmacnianiu rozpoznawalności naszej marki, możemy zastosować etykietę magnetyczną. – To świetne połączenie, by nie tylko wyróżnić produkt na półce, ale również oznakować np. lodówkę kupujących nasze produkty osób, a tym samym na stałe zagościć w ich domach – podpowiada Dziewanowska. Kolorowe magnesy budzą dużą sympatię, nawet jeśli pojawia się na nich znak firmowy. Jeśli w dodatku nadamy im dodatkową funkcję np. edukacyjną (magnesy zwierzaki z literami na Danonkach) lub zaprojektujemy ciekawą kolekcję, możemy być pewni, że nasza akcja promocyjna osiągnie zamierzone cele. Produkcja takich etykiet- magnesów jest bardzo prosta.
– Wykorzystuje się do niej folię magnetyczną, która z jednaj strony przygotowana jest do zadruku – tłumaczy Dziewanowska . – Możemy nanieść do 8 kolorów co oznacza, że w grę wchodzą wszelkiego typu zdobienia: złocenia, srebrzenia, lakiery i laminaty.

Konkursowo
Promocja może mieć też charakter konkursowy. Jeśli naszym celem jest by kupujący promocyjne produkty klienci skontaktowali się z nami, możemy zorganizować konkurs i wybrać samoprzylepne etykiety-zdrapki.
W tym przypadku tajemnica tkwi w farbie. Na podkładzie nadrukowany jest komunikat promocyjny np. kod, który następnie przykrywany jest cienką warstwą ozdobnej farby, dającej się w prosty sposób usunąć.
Tym razem również unikamy zmiany całego opakowania, możemy kontrolować ilość dołączonych zdrapek, główną korzyścią jest jednak włączenie klientów do wspólnej zabawy, a więc zwrócenie ich uwagi na nasze produkty w dłuższej perspektywie.

Słynny slogan mówi, iż dźwignią handlu jest reklama. Promocje z pewnością wzmacniają jej siłę, ale dopiero gdy dotrą z odpowiednią informacją do adresatów. Sprytnie dobrana etykieta może stać się tubą nagłaśniającą nasze pro-sprzedażowe wysiłki, w równie sprytny, bo ekonomiczny sposób.


ORION Znakowanie Towarów Sp. z o.o. to wrocławska drukarnia specjalizująca się w wykonywaniu najwyższej jakości etykiet samoprzylepnych. Spółka jest obecna na polskim rynku od 10 lat, co pozycjonuje ją w gronie najbardziej doświadczonych i renomowanych dostawców rozwiązań znakowania towarów w Polsce.

Zastosowanie zaawansowanej technologii fleksograficznej pozwala na profesjonalne wykonywanie etykiet
o różnorodnych parametrach. W ofercie drukarni Orion są min. etykiety wielobarwne 8-kolorowe, złocone, tłoczone i lakierowane. Przygotowywane są również wydruki na materiałach ultra-przezroczystych; w technologii dwustronnego druku wstęgi lub wgrzewania foli holograficznych; oraz przy użyciu farb światłotrwałych i termoczułych. Ponadto drukarnia wykonuje etykiety z nadrukiem wypukłym w języku Braille’a.

ORION Znakowanie Towarów Sp. z o.o.
52-151 Wrocław/Iwiny, ul. Strzelińska 2
t. + 48 71 38 11 800, f. +48 71 38 11 801
www.orion.wroc.pl


Źródło: ''