Firma Avery Dennison zaprojektowała nowy klej topliwy dla etykiet samoprzylepnych. Klej jest przeznaczony do etykietowania z użyciem dmuchawy w niskich temperaturach, szczególnie w branży opakowań dla żywności.

Klej Fasson S2065 zapewnia połączenie wysokiej kleistości oraz najlepszej przyczepności do różnych rodzajów podłoża, włącznie z folią niespolaryzowaną, opakowaniami kiełbasy, rozciągliwą folią PCV i PE i folią dla opakowań ze zmodyfikowaną atmosferą — a wszystko w niskich temperaturach od 1 do 10ºC.

Uwzględniając potrzeby branży opakowań dla żywności, klej Fasson S2065 jest oferowany standardowo z dwoma rodzajami materiałów firmy Fasson. Są to: standardowy, powlekany papier maszynowy Fasson MC Primecoat, który umożliwia drukowanie wielokolorowych etykiet, oraz materiał Fasson Thermal Top K8P, który jest odporny na olej, wilgoć, alkohol i zmiękczacze, umożliwiając bezpośrednie drukowanie etykiet ze zmiennymi informacjami.Klej Fasson S2065 spełnia wymagania norm BfR XXI i FDA 175.105 w zakresie kontaktu z suchą i wilgotną żywnością nie zawierającą tłuszczu. Dzięki zakresowi temperatur użytkowych od -40ºC do +50ºC klej można stosować do zamrożonej żywności, a także do różnego rodzaju tacek na żywność dla handlu detalicznego oraz innych opakowań. Klej S2065 stosowany z powyższymi materiałami umożliwia etykietowanie z szybkością do 150 etykiet na minutę w przypadku systemów etykietowania z użyciem dmuchawy.

Charakterystyka przetwarzania

Materiały Fasson Thermal Top K8P S2065 i Fasson Primecoat S2065 - dostarczane standardowo z brązowym wyłożeniem typu glassine — zapewniają użytkownikom dobre właściwości drukowania. Materiał Fasson Thermal Top K8P S2065 jest dostępny poprzez platformę usługową Fasson Exact, która zapewnia oszczędności wynikające z możliwości zamówienia tylko materiałów o wymaganej szerokości rolki.

Gwenaelle Legarrec, menedżer ds. produktu, mówi: „Tworząc klej Fasson S2065, naszym celem było zapewnienie najwyższej wydajności dla użytkownika końcowego przy jednoczesnym pozycjonowaniu produktu w takiej kategorii cenowej, która zagwarantuje rzeczywistą wartość dodaną dla firm drukujących etykiety, bez zwiększania ceny w stosunku do innych klejów specjalnych firmy Fasson. Jesteśmy przekonani, że klej Fasson S2065 stanie się wzorcowym produktem w tym segmencie rynku”.

Avery Dennison jest wiodącym producentem materiałów samoprzylepnych, taśm i etykiet, produktów biurowych, znaczników do stosowania w handlu detalicznym i chemikaliów specjalnych. Firma Avery Dennison, z główną siedzibą w Kaliforni w USA posiada 275 zakładów produkcyjnych i obiektów handlowych w 48 krajach całego świata, zatrudniając ok. 22 300 mężczyzn i kobiet. W 2005 r. ogólnoświatowa sprzedaż Firmy wynosiła 5,5 miliardów dolarów i Firma, notowana od lat 60-tych na nowojorskiej giełdzie aktualnie zajmuje 366 pozycję na liście największych przedsiębiorstw amerykańskich Fortune 500.

Źródło: Avery Dennison, www.europe.fasson.com.
Źródło: ''