Dążenie RPC do specjalizacji w produkcji zostało nagrodzone decyzja firmy Breeo Foods, która postanowiła odnowić ofertę swojej serii miksów do smarowania pieczywa Dairygold, stosując nowy stylowy projekt opakowań złożonych z etykietowanych w formie wtryskowej (IML - in mould labeling) pojemników produkowanych przez RPC Containers Old Dalby oraz współwytłaczanych wieczek z zakładów RPC Containers Hereford.

Decyzje o wykorzystaniu nowego projektu IML podjęto po opracowaniu dla Dairygold nowej etykiety, która ma stworzyć silny efekt wizualny na półce. Łącząc doświadczenie RPC Old Dalby w technologii IML z możliwościami RPC Hereford w zakresie produkcji wieczek, oba przedsiębiorstwa wspólnie przedstawiły atrakcyjną propozycję dla Dairygold.

Dodatkowym czynnikiem była zdolność RPC do dostarczenia opakowań w krótkim czasie wymaganym przez Dairygold: wprowadzenie nowego projektu na rynek nastąpiło w sześć miesięcy po złożeniu zamówienia!Nowe opakowanie wymagało tylko minimalnych zmian na liniach produkcyjnych Dairygold, umożliwiając firmie dalsze konfekcjonowanie starszych opakowań, które zostały zachowane dla niektórych klientów Dairygold, przy jednoczesnym napełnianiu nowych opakowań etykietowanych technika IML. W ściślej współpracy z działem technicznym RPC Hereford do zakładów RPC Old Dalby dostarczono nowe urządzenia do nakładania etykiet i nowe maszyny formujące.

Pojemnik z PP jest formowany wtryskowo przez RPC Old Dalby w dwóch rozmiarach: 227 g i 454 g. Firma RPC zaleciła wybór drukarki etykiet zdolnej do mieszania znacznej liczby kolorów w celu stworzenia wysokiej jakości etykiet w technologii IML, które obejmują winiety dla niezwykłego efektu.

Termoformowane wieczko jest współwytłaczane przez RPC Hereford w wyróżniających produkt kolorach złotym i białym, a atrakcyjność opakowania zwiększa jeszcze samoprzylepna etykieta. Przedsiębiorstwo RPC Hereford opracowało nowe maszyny do produkcji wieczek według indywidualnego projektu, a do nakładania etykiet wykorzystano istniejący sprzęt.

Akutalnie produkcja opakowań w większości przedsiębiorstw odbywa się głównie w sposób kilkuetapowy, a mianowicie samo opakowanie jest wytwarzane na wtryskarce po czym na oddzielnym stanowisku następuje etykietowane lub robiony jest na nim nadruk. Jednak proces produkcji szybko zmierza do pełnej automatyzacji, aby można było maksymalnie skrócić czas cyklu w celu zwiększenia zdolności produkcyjnej i tym samym obniżenia kosztów. Niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem w takiej produkcji są właśnie systemy pozwalające na etykietowanie detalu już podczas jego formowania w formie.

Etykiety wykonane są na folii z reguły z tego samego materiału co pojemnik (detal). Wysokiej jakości naniesiony nadruk jest realizowany technologią offsetową. W technologii IML (In-mould labeling) stosuje się najczęściej roboty wkładające etykiety do formy oraz odbierające gotowe detale. Korzyści zastosowania robotów IML to:

- niezwykle krótki czas wkładania etykiet do formy i wyciągania gotowych detali z formy,
- możliwość przestrzennego umieszczania etykiety wewnątrz gniazda formy (3D),
- bardzo wysoka jakość powierzchni i znakomita estetyka,
- trwałość i wodoodporność etykiety,
- zdecydowana poprawa aspetyczności pojemników (przemysł spożywczy, kosmetyczny, farmaceutyczny),
- łatwy pełny recykling opakowań z etykietą z folii (produkt bardzo przyjazny dla środowiska naturalnego),
- eliminacja dodatkowych operacji po zdjęciu detalu z formy,
- eliminacja dodatkowych stacji lub linii etykietowania,
- oszczędność miejsca w hali produkcyjnej,
- pełna automatyzacja produkcji, dzięki czemu możliwe jest znaczne wyeliminowanie czynnika ludzkiego.

Źródło: , www.dopak.pl
Źródło: ''

Komentarze

  • a nasze som pikniejsze

    Nasze etykiety i wiaderka są piękniejsze i też robimy je w technice IML od ponad 3 lat. Używamy starych tradycyjnych form wg darmowej technologii pokazanej nam przez holenderską firmę SIMCO. A etykiety zamawiamy na swojej folii w dobrych polskich drukarniach flexo. Kto tu odkrył Ameryke?