Firma Avery Dennison wprowadziła ostatnio nową formę etykiet pod nazwą Fasson PE Laser White Matt do specjalistycznego asortymentu materiałów na etykiety do beczek z chemikaliami i innymi aktywnymi substancjami.

Fasson PE Laser White Matt łączy w sobie specjalnie opracowaną matowo białą folię polietylenową zoptymalizowaną pod kątem drukowania w drukarkach laserowych (preferowana współcześnie technika nanoszenia obrazów na etykiety beczek) ze specjalnym, wysokowydajnym, trwałym klejem.Fasson PE Laser White Matt zapewnia szereg korzyści dla konwerterów i użytkowników końcowych. Folia zewnętrzna wyróżnia się wysokimi parametrami sztywności - pożądanymi przy ręcznym nakładaniu dużych etykiet. Nadaje się ona do druku przy użyciu wszystkich przemysłowych i biurowych drukarek, a także za pomocą wszystkich konwencjonalnych i niekonwencjonalnych procesów drukarskich. Ponadto, produkt wyróżnia się szerokim zakresem temperatur użytkowania od -40 do +100 stopni C0 (Zakres wymagany do etykietowania towarów niebezpiecznych w trakcie ich transportu). Materiał etykiet jest dodatkowo odporny na substancje aktywne, co gwarantuje, że informacje nadrukowane na etykiecie nie zostaną naruszone przez podłoże, na którym znajduje się etykieta.Rozbudowany asortyment specjalistycznych samoprzylepnych materiałów na etykiety do beczek z chemikaliami poparty jest badaniami firmy Avery Dennison w zakresie wprowadzania innowacji i rozwoju tych materiałów.

Obecny asortyment etykiet obejmuje wytwory na podłożu tworzyw PE, PET, PVC i PP w wielu różnych gatunkach od błyszczącej i matowej bieli, przez materiał przejrzysty, po metalizowany chrom i srebro oraz szeroki wybór klejów, zapewniających odpowiednią trwałość i wytrzymałość nawet w najtrudniejszych środowiskach.

Avery Dennison jest wiodącym producentem materiałów samoprzylepnych, taśm i etykiet, produktów biurowych, znaczników do stosowania w handlu detalicznym i chemikaliów specjalnych.

Firma Avery Dennison, z główną siedzibą w Kaliforni w USA posiada 275 zakładów produkcyjnych i obiektów handlowych w 49 krajach całego świata, zatrudniając ok. 22 000 pracowników. W 2005 r. ogólnoświatowa sprzedaż Firmy wynosiła 5,5 miliardów USD. Firma zajmuje 393 pozycję na liście największych przedsiębiorstw amerykańskich Fortune 500.

Źródło: www.europe.fasson.com.
Źródło: ''