Zakłady RPC Containers Oakham słynące ze swoich możliwości w dziedzinie etykietowania w formie (IML) zrealizowały kolejny udany projekt, dostarczając na zamówienie swojego wieloletniego klienta wiaderka z etykietami IML do najnowszego produktu Bird Brand.

Produkowane przez R K & J Jones Limited wyroby Bird Brand obejmują konserwanty, rozpuszczalniki, oleje do drewna i inne wyroby wykończeniowe. Najnowszy produkt tej marki, jednowarstwowy impregnat barwiący do szop i ogrodzeń, oferuje użytkownikom skuteczny i uniwersalny środek do impregnacji i barwienia drewna, który wyróżnia się tym, ze można go nanosić zarówno pędzlem, jak i wałkiem lub pistoletem odpowiednio do wymagań.

Jako wieloletni klient zakładów RPC Oakham, producent R K & J Jones docenia trwałość i wygodę wytwarzanych tam wiaderek i szybko zdecydował się na 5-litrowe pojemniki jako odpowiedni format opakowania do nowego impregnatu.

R K & J Jones wybierał zwykle druk jako główna technikę zdobienia, jednak by premiera nowego produktu wywarła maksymalne wrażenie, firma postanowiła przejść na etykietowanie w formie. „Pragniemy wyprzedzić konkurencje, wykorzystując wyższą rozdzielczość druku i lepszą prezentacje na półce, jaką zapewnia technologia IML” – wyjaśnił Richard Jones z Bird Brand.

Oba elementy opakowania dostarczanego przez RPC Oakham, standardowe pojemniki 5-litrowe i szare wieczka, są formowane wtryskowo z PP. Zdobia je etykiety nowego projektu z atrakcyjna fotografia w żywych kolorach, przedstawiającą typowe zastosowanie produktu.

Źródło: RPC
Źródło: ''