Spółka chce sprzedać do 4 mln akcji nowej emisji. Oferta zostanie przeprowadzona za pośrednictwem Millennium DM.

Wartość prospektu nie jest znana. Wcześniej spółka podawała, że chce pozyskać z rynku 20 mln zł. Według danych spółki, firma ta zarobiła w zeszłym roku 6 mln zł przy przychodach w wysokości 100 mln zł. Eurofilms należy do spółki Ergis.

Spółka jest drugim co do wielkości producentem folii stretch (rozciągliwej) z polietylenu, folii termokurczliwej PVC oraz dystrybutorem folii polipropylenowej BOPP w Polsce.

Podstawowym obszarem działalności Eurofilms S.A. jest produkcja i sprzedaż wyrobów z tworzyw sztucznych, w tym w szczególności:

- produkcja i sprzedaż folii stretch PE (m.in. do owijania ładunków na paletach),

- produkcja i sprzedaż folii termokurczliwej PVC (m.in. do pakowania produktów spożywczych),

- sprzedaż folii BOPP (głównie do produkcji opakowań).

Główne atuty Eurofilmsu to szeroki asortyment i wysoka jakość oferowanych produktów, doświadczony zespół o dogłębnej znajomości rynku, posiadane certyfikaty ISO 9001:2000 i 14001:2004. Elementy te przyczyniły się do osiągnięcia i utrzymania przez spółkę silnej pozycji i bardzo dobrego wizerunku na rynku.

Akcjonariuszami Eurofilmsu są: ERGIS S.A., jeden z największych przetwórców tworzyw sztucznych w Europie Środkowo- Wschodniej, zajmujący się produkcją folii, granulatów, parapetów, paneli i tapet, posiadający około 82,97 proc. kapitału spółki oraz Finergis Investment Limited, spółka inwestycyjna kontrolująca pozostałe 17,03 proc. akcji.

Źródło:
Źródło: ''