Eurofilms S.A. złożył swój prospekt emisyjny w KPWiG (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd). Spółka jest drugim co do wielkości producentem folii stretch (rozciągliwej) z polietylenu, folii termokurczliwej PVC oraz dystrybutorem folii polipropylenowej BOPP w Polsce.

Eurofilms chce pozyskać środki z emisji publicznej, aby znacząco zwiększyć swój potencjał produkcyjny i udział w szybko rozwijającym się rynku krajowym oraz za granicą.

Intencją Spółki jest przeprowadzenie oferty w bieżącym roku Rolę doradcy finansowego oraz oferującego przy transakcji pełnić będzie Millennium Dom Maklerski. Doradcą prawnym Spółki jest kancelaria White & Case, a audytorem BDO Polska.

Podstawowym obszarem działalności Eurofilms S.A. jest produkcja i sprzedaż wyrobów z tworzyw sztucznych, w tym w szczególności:

- produkcja i sprzedaż folii stretch PE (m.in. do owijania ładunków na paletach),

- produkcja i sprzedaż folii termokurczliwej PVC (m.in. do pakowania produktów spożywczych),

- sprzedaż folii BOPP (głównie do produkcji opakowań).

Główne atuty Eurofilmsu to szeroki asortyment i wysoka jakość oferowanych produktów, doświadczony zespół o dogłębnej znajomości rynku, posiadane certyfikaty ISO 9001:2000 i 14001:2004. Elementy te przyczyniły się do osiągnięcia i utrzymania przez spółkę silnej pozycji i bardzo dobrego wizerunku na rynku.

W 2005 roku spółka wypracowała niemal 100 mln zł przychodów ze sprzedaży i przeszło 6 mln zł zysku netto. Zdolności produkcyjne firmy wynoszą obecnie 18 tys. ton rocznie folii stretch oraz 700 ton folii termokurczliwej PVC. Eurofilms zatrudnia blisko 90 osób.

Akcjonariuszami Eurofilmsu są: ERGIS S.A., jeden z największych przetwórców tworzyw sztucznych w Europie Środkowo- Wschodniej, zajmujący się produkcją folii, granulatów, parapetów, paneli i tapet, posiadający około 82,97 proc. kapitału spółki oraz Finergis Investment Limited, spółka inwestycyjna kontrolująca pozostałe 17,03 proc. akcji.

Źródło: Komunikat prasowy Eurofilms S.A.
Źródło: ''