10 stycznia 2008 roku nastąpiło uroczyste otwarcie Expo Silesia!

W uroczystości otwarcia udział wzięło ponad 300 osób. Byli wśród nich przedstawiciele lokalnego samorządu, prezydenci największych miast aglomeracji śląskiej, rektorzy wyższych uczelni z regionu śląskiego i małopolski, szefowie izb, stowarzyszeń i instytutów naukowych z całego kraju oraz przedstawiciele świata biznesu.Uroczystego otwarcia Expo Silesia i przecięcia wstęgi dokonali: Krzysztof Klicki (Właściciel Grupy Kapitałowej Kolporter), Janusz Mikuła (Podsekretarz w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego), Stanisław Dąbrowa (Wicewojewoda Śląski), Janusz Steinhoff (Przewodniczący Rady Expo Silesia), Tomasz Raczyński (Prezes Kolporter EXPO). Swoją obecnością uroczystość zaszczycił również J.E. Ks. Biskup Adam Śmigielski, który poświęcił obiekty targowe.Na inaugurację - rekord Guinnessa i Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Pierwszą imprezą zorganizowaną w Expo Silesia już 3 dni po jego otwarciu był Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w trakcie którego został pobity rekord Guinnessa. W wysokim na 6m i szerokim na 3m „kociołku” ugotowaliśmy 11 500 litrów tradycyjnej zupy śląskiej – Parzybrody. Rekordową zupą częstowaliśmy wszystkich, którzy 13 stycznia przybyli do Expo Silesia na Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za darmo otrzymały ja także organizacje charytatywne, noclegownie i domy pomocy społecznej.

Podczas tej ogromnej plenerowej imprezy na terenie Expo Silesia w koncercie grupy FEEL i tradycyjnym już na WOŚP pokazie sztucznych ogni „Światełko do nieba” uczestniczyło ponad 17.000 osób.To pierwsza impreza pokazująca inne niż tylko targowe możliwości obiektu Expo Silesia.

Debiut Centrum Konferencyjnego Expo Silesia

W dniu otwarcia, na kilka godzin przed uroczystością, zadebiutowało również Centrum Konferencyjne. Odbyły się w nim 3 spotkania: posiedzenie Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, posiedzenie Rady Expo Silesia oraz posiedzenie Rady Konsultacyjnej targów WIRTOTECHNOLOGIA. Łącznie wzięło w nich udział ponad 100 osób.Pierwsze targi już za niecałe 2 tygodnie

Inauguracja programu targowego w Expo Silesia odbędzie się już za 2 tygodnie. W dniach 25-27 stycznia 2008 r. odbędą się w obiekcie Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych EXPOGołębie, połączone z 58. Ogólnopolską Wystawą Gołębi Pocztowych. Kolejne imprezy to Międzynarodowe Targi Turystyki, Rekreacji i Wypoczynku INTOUREX oraz Targi Fitness, Zdrowie i Uroda KeepFIT – już za miesiąc, w dniach 14-16 lutego 2008 r. Więcej informacji na temat poszczególnych imprez targowych organizowanych w naszym obiekcie znajdą Państwo na stronach internetowych tych targów: SIBEX, SURFPROTECT, Motor Bike Show Central Europe, LOGISTEX, SILESIA FARMACJA, MOTO-SERVICE EXPO, MINNIG EXPO, RUB EXPO, ExpoWELDING, STEELMET, WIRTOTECHNOLOGIA.

Więcej informacji i zdjęć z nowego obiektu targowo-wystawienniczego oraz otwarcia na stronie www.exposilesia.pl
Źródło: ''