W Kutnie zakończył się pierwszy etap budowy nowej fabryki PRINTPACK. Inwestycja warta 40 milionów USD powstaje na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE) i będzie gotowa w drugiej połowie 2010 roku.

Budowana fabryka PRINTPACK w Kutnie to pierwsza tego typu inwestycja amerykańskiego koncernu w tej części Europy. Do tej pory firma PRINTPACK obecna była jedynie w Wielkiej Brytanii, gdzie rozpoczęła działalność w skutek przejęć. W kutnowskiej fabryce znajdzie zatrudnienie 85 osób. Gros produkcji będzie skierowany na rynki Północnej, Centralnej i Wschodniej Europy.
Fabryka PRINTPACK - wizualizacja

„Inwestycja w fabrykę wartą 40 milionów USD zwiększy nasze możliwości i będzie stanowić solidną platformę do obsługi klientów z Północnej, Centralnej i Środkowej Europy. Wybraliśmy tę lokalizację ze względu na jej centralne położenie, dobre połączenia komunikacyjne z całą Europą, a także nowoczesny park przemysłowy oraz wysoko wykwalifikowany personel w regionie. Spodziewamy się, że dokładnie za rok nasza fabryka już będzie produkować zaawansowane technologicznie materiały i zatrudniać kompetentną 85-cio osobową załogę. […]” – powiedział Dennis Love, Prezes PRINTPACK. Kompleks budynków o łącznej powierzchni 10 tys. mkw. powstaje na 6,5 hektarowej działce. Zakończenie budowy przewidywane jest na drugą połowę 2010 roku. Fabryka produkować będzie opakowania giętkie na potrzeby przemysłu spożywczego. Więcej na www.printpack.com
Źródło: ''

Komentarze

  • praca

    nie zdziwiłbym się, gdyby swoich pracowników przywieźli...

  • Praca w Printpack

    czy ktoś wie jak można się skontaktować z osobą odpowiedzialną za nabór pracowników do Printpack.Z góry serdecznie dziękuję.