Obie fabryki tektury – w Iggesund (Szwecja), a także w Workington (Anglia) – należące do Iggesund Paperboard otrzymały najwyższą ocenę w kategorii zrównoważonego rozwoju w ramach oceny przeprowadzanej przez firmę analityczną EcoVadis.

Fabryki tektury Iggesund z najwyższą oceną w kategorii zrównoważonego rozwoju

Spółka EcoVadis zajmuje się oceną dostawców światowych przedsiębiorstw i poddała ewaluacji już ponad 25 tys. podmiotów. Z rozwiązań EcoVadis korzystają między innymi Coca-Cola, Johnson & Johnson, Nestlé, L’Oréal i Heineken. 

"Nie po raz pierwszy firma Iggesund Paperboard i jej spółka matka, Grupa Holmen, zdobywają uznanie za swój solidny program zrównoważonego rozwoju – zauważa Johan Granås, Kierownik ds. komunikacji w zakresie zrównoważonego rozwoju w Iggesund. – Z biegiem czasu podnoszone przez nas kwestie przestały dotyczyć wyłącznie spraw środowiskowych. Obecnie odnoszą się do zrównoważonego rozwoju jako całości, w tym aspektów finansowych i społecznych".

W ciągu ostatnich dziesięciu lat Grupa Holmen pojawiła się na liście 100 najbardziej zrównoważonych przedsiębiorstw na świecie tworzonej w ramach inicjatywy ONZ „Global Compact” i przez firmę Corporate Knights. Grupa Holmen została też kilkukrotnie uznana przez Carbon Disclosure Project (CDP) za lidera w dziedzinie przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

"Dokumentowanie pracy na rzecz zrównoważonego rozwoju jest coraz ważniejsze, ponieważ dzięki temu klienci mogą dowiedzieć się o naszych postępach w tej dziedzinie. I właśnie tutaj przydaje się system EcoVadis – mówi Johan Granås. – EcoVadis i inne podobne rozwiązania pozwalają znacznie uprościć wymianę informacji między klientami a dostawcami".

 "Z łatwością możemy wskazać transakcje biznesowe, w których działania firmy Iggesund związane ze zrównoważonym rozwojem miały rozstrzygające znaczenie – a w przyszłości będzie ich jeszcze więcej" – dodaje.

Rzetelna praca na rzecz zrównoważonego rozwoju stanowi warunek wstępny do współpracy z właścicielami dużych marek, którzy obecnie często działają na rzecz tworzenia bardziej zrównoważonego społeczeństwa.

– "Wierzymy, że nasi klienci, właściciele marek i my sami korzystamy na coraz większej otwartości w kwestii zrównoważonego rozwoju – podkreśla Johan Granås. – I oczywiście bardzo cieszy nas to, że już teraz uzyskujemy tak wysoką lokatę".

 

Źródło: Iggesund Paperboard