MEWA Safety Container posiada homologację zgodną z wymaganiami ONZ dotyczącymi ładunków niebezpiecznych. MEWA Textil-Management jest wiodącym przedsiębiorstwem w branży usług tekstylnych dla zakładów przemysłowych.

Firma oferuje swoim klientom kompletny serwis zaopatrzenia w czyściwa tekstylne wielokrotnego użytku. Serwis ten obejmuje pierwsze wyposażenie klienta w czyściwa zgodnie z jego zapotrzebowaniem, punktualną dostawę i odbiór, jak też fachowe pranie oraz przestrzeganie wymogów w
zakresie ochrony środowiska.Zużyte czyściwa tekstylne zaliczane są do ładunków niebezpiecznych, ponieważ zawierają substancje oleiste, farby, rozpuszczalniki lub tłuszcze. Aby zapobiec niebezpieczeństwu wynikającemu z podatności tego typu pozostałości na samozapłon, a także zagrożeniu nieszczęśliwymi wypadkami, jakie się z tym wiążą, zużyte czyściwa tekstylne powinny być transportowane w kontenerach przeznaczonych do przewozu ładunków niebezpiecznych. Opracowując własny produkt, tzw. Safety Container SaCon®, firma MEWA zaoferowała tym samym rozwiązanie problemów logistycznych związanych z czyściwami tekstylnymi, gwarantując ich bezpieczny transport i proponując jednocześnie kontener dostosowany do przechowywania czystych czyściw. W ten sposób firma MEWA redukuje koszty i ułatwia klientom skoncentrowanie się na ich właściwej działalności. Kontener SaCon® posiada homologację ONZ dotyczącą transportu ładunków niebezpiecznych.

W zależności od sektora, dla jakiego jest przeznaczony: przemysł, obróbka metali, drukarnie lub warsztaty, każdy kontener typu SaCon® oznakowany jest innym kolorem. Kolory te służą także do klasyfikacji czyściw przeznaczonych do różnych zastosowań oraz stanowią decydujący czynnik w procesie organizacji i obróbki zużytych czyściw, jak też ich składowania w różnych kontenerach typu SaCons®.

Kontener Safety Container firmy MEWA - dla większego komfortu dodatkowo wyposażony w kółka - może być układany jeden na drugim. Kontener dysponuje opcjonalnie dodatkowo hermetycznym systemem zamykania, pedałem ułatwiającym otwieranie oraz obciążnikiem, powodującym jego samoczynne zamykanie się. Dodatkowy uchwyt w postaci drążka ułatwiającego transport, a także wytrzymała konstrukcja kontenera uzupełniają całość rozwiązania.

Pojemnik MEWA Tool-Box
Jako idealne uzupełnienie kontenera SaCon® firma MEWA oferuje także jego mniejszą wersję – przenośny pojemnik MEWA Tool-Box. Może on być składowany jeden na drugim, jest przy tym mniejszy, hermetyczny i przeznaczony do transportowania czyściw o łącznej wadze do 150 kg. W taki sposób czyściwa tekstylne firmy MEWA mogą być bezpiecznie transportowane samochodem i są zawsze pod ręką, czy to na miejscu montażu czy to na budowie.

Stosując ten system, firma MEWA rozwiązuje problemy związane z logistyką i składowaniem, redukując koszty organizacji i zarządzania oraz wyręczając klienta w działaniach mających na celu zachowanie wymogów w zakresie ochrony środowiska naturalnego i usuwania odpadów.


Usługi tekstylne firmy MEWA
Firma MEWA obsługuje klientów w całej Europie, dysponując przy tym 41 placówkami. W sposób kompetentny oraz korzystny dla klienta oferuje szeroki asortyment tekstyliów przemysłowych takich jak: odzież robocza i ochronna, czyściwa tekstylne, maty olejowe, wycieraczki do butów oraz artykuły BHP i materiały techniczne. 3900 pracowników firmy obsługuje ponad 145 000 klientów w przemyśle, w handlu, rzemiośle oraz w sektorze gastronomii. W 2009 roku spółka osiągnęła obroty w wysokości 426 mld EUR. Założona w 1908 r. należy dziś do czołowych dostawców w segmencie usług tekstylnych. W październiku 2009 r. firma została wyróżniona przez renomowanych niemieckich specjalistów w zakresie marki jako „Marka Stulecia”.


MEWA Textil-Service Sp. z o.o., ul. Gierdziejewskiego 7/272, 02-495 Warszawa,
tel: +48 22 201 23 51, tel: +48 22 397 22 85, warszawa@mewa-service.pl
Kontakt dla prasy: Roman Benedykciuk, ADIUNCTOR, ul. Nugat 8 m 59, 02-776 Warszawa
tel./fax: +48 22 643 81 73, tel. kom.: +48 501 288 684, biuro@adiunctor.pl