Działalność na rzecz ochrony środowiska i człowieka to już w przypadku firmy hubergroup - tradycja. Systematycznie otrzymuje ona certyfikaty: ochrony środowiska ISO 14001:2004, systemu zarządzania BHP OHSAS 18001:2007 oraz systemu zarządzania energią ISO 50001:2011. Prawie wszystkie farby i lakiery offsetowe nadają się do produkcji druków wg uznanych wymogów oznakowań ekologicznych.

Asortyment farb offsetowych certyfikowanych w brązowym standardzie Cradle to Cradle został zaprezentowany przez hubergroup już w maju br. Obecnie natomiast prezentuje on swój asortyment farb przeznaczonych do produkcji opakowań artykułów spożywczych. Produkty będą sprzedawane pod nazwą "hubergroup Eco-Offset Inks Premium Plus" i posiadają srebrny status Cradle to Cradle. Objęty tym certyfikatem asortyment, farby oraz lakiery, cechuje niska migracja oraz niski zapach własny do druku opakowań żywności a także zabawek w konwencjonalnym offsecie arkuszowym.

Certyfikat Cradle-to-Cradle ocenia bezpieczeństwo produktu dla środowiska i człowieka. Techniczna i biologiczna zdolność produktów do obiegu, wraz z odpowiedzialnym podejściem producenta do ochrony środowiska i źródeł odnawialnych, tworzą wspólną i spójną koncepcję. Substancje chemiczne kontrolowane są w zakresie zgodności z listami substancji wykluczonych a substancje dozwolone oceniane w kontekście procesów produkcji, dalszej obróbki, recyklingu i utylizacji. Producent oceniany jest pod kątem wewnętrznego i neutralnego dla środowiska zarządzania energią, zasobami wodnymi, gospodarką odpadami a także podejściem do społecznej odpowiedzialności innowacyjnych projektów. Celem koncepcji C2C jest produkt ekologicznie doskonały, który po użyciu będzie mógł być rozłożony na części i składniki, które można zastosować powtórnie w nowych produktach. 

- "Safety first to motto hubergroup w zakresie farb do opakowań artykułów spożywczych - podkreśla Bernd Groh, Head of Product Management Commercial Sheetfed Europe hubergroup. - Opakowania żywności wykonane naszymi farbami o niskiej migracji spełniają wszystkie wymogi prawne a tym samym wymagania właścicieli marek; nie zachodzi migracja nie oznaczonych toksykologicznie substancji na zapakowany produkt. Farby i lakiery MGA odznaczone są srebrnym certyfikatem Cradle to Cradle. Tym samym hubergroup rozszerza hasło Safety first także w odniesieniu do środowiska naturalnego. Farba drukarska staje się nie tylko produktem funkcjonalnym, pozwalającym na produkcję bezpiecznych opakowań ale również pozwala temu opakowaniu na bycie cennym surowcem w procesie cyrkulacji biologicznej i technicznej."

 

Dowiedz się więcej o hubergroup

 

Certyfikat Cradle-to-Cradle dla “hubergroup Eco Offset Ink Premium Plus”

Certyfikat Cradle-to-Cradle dla “hubergroup Eco Offset Ink Premium Plus”

 

Puszki farb hubergroup, odznaczone etykietą środowiskową Cradle-to-Cradle

Puszki farb hubergroup, odznaczone etykietą środowiskową Cradle-to-Cradle

 

Koncepcja Cradle to Cradle bazująca na zamkniętych obiegach cyrkulacyjnych, które nie powodują powstawania odpadów i zachowują cenne surowce

Koncepcja Cradle to Cradle bazująca na zamkniętych obiegach cyrkulacyjnych,
które nie powodują powstawania odpadów i zachowują cenne surowce

 

Źródło: hubergroup