Włoski oddział jednej z największych na świecie organizacji działających na rzecz ochrony środowiska naturalnego – WWF – ogłosił właśnie listę najbardziej przyjaznych środowisku producentów papieru w 2012r.

Environmental Paper Company Index 2012 obejmuje ranking 19-tu największych międzynarodowych i włoskich papierni w trzech kategoriach: papiery graficzne, opakowaniowe i higieniczne. Producenci papieru poddani zostali ocenie według następujących kryteriów: odpowiedzialne zarządzanie zasobami leśnymi, wpływ procesów produkcyjnych na środowisko naturalne oraz tworzenie raportów społeczno-środowiskowych.
Jeden z głównych dostawców firmy Papeteo sp. z o.o., włoski producent szerokiej gamy papierów, kartonów i kopert ozdobnych – Fedrigoni SpA – zajął trzecie miejsce w rankingu w kategorii papierów graficznych, w dziedzinie odpowiedzialnego zarządzania zasobami leśnymi i czwarte w ogólnej klasyfikacji dla papierów graficznych.

Polityka firmy stale koncentruje się na zagadnieniach związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, ze szczególnym priorytetem dla środowiska naturalnego we wszelkich aspektach dotyczących planowania i rozwoju fabryk i produktów grupy Fedrigoni SpA. Tak wysokie miejsce na liście jest wynikiem stałego zaangażowania w proces kontroli wykorzystania zasobów leśnych, jak również gospodarki wodnej i energetycznej papierni. We wszystkich tych aspektach, uzyskiwane z roku na rok rezultaty są lepsze. Grupa Fedrigoni SpA, aby uniknąć eksploatacji zasobów naturalnych, które podlegają wieloletniej regeneracji, korzysta w przeważającej mierze z celulozy posiadającej certyfikaty FSC oraz pochodzącej z szybko odnawialnych lub jednorocznych plantacji bawełny, bambusa, konopi i lnu.
Papeteo sp. z o.o. oferuje bogaty asortyment niezwykle wyszukanych papierów i kartonów produkcji włoskiej papierni. Oprócz marek tak popularnych jak Acquerello, Constellation czy Sirio, Papeteo wprowadziło także do oferty papiery ekologiczne z kolekcji Woodstock w dwóch najpopularniejszych kolorach: białym i kremowym, w gramaturach odpowiadających pełnym potrzebom identyfikacji wizualnej dla firm.

Dodatkowych informacji udziela:
Elżbieta Pyzalska
e-mail: epyzalska@papeteo.pl
tel. 502 364 714

Papeteo sp. z o. o. Papeteo Sp. z o. o. jest dynamicznie rozwijającą się firmą działającą na rynku dystrybucji papieru. Jest bezpośrednim importerem najwyższej jakości papierów ozdobnych, tektur introligatorskich oraz materiałów dla biur i poligrafii m.in. z papierni takich jak Fedrigoni SpA, August Koehler AG, NC Koperty i in. W latach 1989-2009 funkcjonowała jako Salon Papierniczy firmy Cezex  w Warszawie, od trzech lat prowadzi samodzielną działalność dedykowaną głównie agencjom reklamowym, działom marketingu firm, biurom a także klientom indywidualnym.
Źródło: ''