Firma API poinformowała, że stworzony przez nią produkt - folia holograficzna Micro Glitter z powodzeniem wykorzystywana jest przez E & J Gallo Winery – amerykańskiego producenta likierów marki Viniq. Materiał przyczynia się do wzbogacenia i uatrakcyjnienia opakowania, w jakim oferowany jest ten trunek. Zwiększa on znacząco jego atrakcyjność i pozwala wyróżnić się na półkach sklepowych.

Firma API wzbogaca opakowanie likieru Viniq folią Micro Glitter

Likier Viniq Shimmery to połączenie wódki klasy premium, wina typu muskat oraz naturalnych smaków owocowych. Początkowo był on dostępny tylko na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, ale jego popularność wśród konsumentów skłoniła firmę E & J Gallo do rozszerzenia dystrybucji na cały kraj. Dane ze sprzedaży wskazują, że Viniq był najbardziej spektakularnym wprowadzeniem na rynek nowej marki spirytusowej w USA od 1978 roku. Na sukces ten po części zapracowało atrakcyjne opakowanie likieru, do produkcji którego wykorzystywana jest m.in. folia Micro Glitter, wchodząca w skład serii API Holofoil. Za jej nanoszenie na finalne opakowanie odpowiada firma Pacific Southwest Container (PSC). Folia daje efekt błyszczących fal światła, które emanują z zadrukowanego obrazu, widniejącego na butelkach z trunkiem. Wysokiej klasy opakowanie pudełkowe nie tylko reprezentuje wysoką jakość samego produktu, ale też ma na celu zbudować odpowiednią relację z konsumentem, jeszcze zanim ten dokona zakupu. Współgra przy tym z innymi elementami produktu, a wszystko po to, by zwrócić uwagę osób z grupy docelowej, którymi są przede wszystkim przedstawiciele młodszego pokolenia. 

- "Kluczową zaletą folii API Micro Glitter była unikalna wielkość punktu oraz gęstość optyczna, a także jej pełna harmonia z grafiką zaproponowaną przez klienta – mówi David Turnbaugh z firmy PSC. – Elementy graficzne zaprojektowano tak, by w jak największym stopniu wykorzystać potencjał tkwiący w samej folii. Efekt był bardzo zadowalający, zarówno jeżeli chodzi o etap produkcji, jak też satysfakcję klientów".

PSC to jeden z największych dostawców rozwiązań opakowaniowych, działających w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Folia Micro Glitter jest tu aplikowana na opakowania na napoje przy zastosowaniu maszyny Bobst 126 BA. Wcześniej podłoże jest zadrukowywane oraz poddawanie uszlachetnianiu lakierem błyszczącym UV. 

- "Po podjęciu decyzji o zastosowaniu tej folii blisko współpracowaliśmy z API, aby odpowiednio przewidzieć zapotrzebowanie i związaną z tym logistykę dostaw – kontynuuje David Turnbaugh. - Cały projekt, od zamówienia do finalnej aplikacji, okazał się sukcesem. Zespół firmy API był nam bardzo pomocny, wspierając nas zarówno na etapie dostaw samego produktu, jak też jego wdrażania. Dzięki temu wszystkie zaplanowane działania zrealizowaliśmy w terminie".

W ofercie firmy API znajdują się specjalistyczne folie, laminaty i materiały holograficzne, dedykowane na różne rynki. Firma ściśle współpracuje ze swoimi partnerami technologicznymi i klientami, by dostarczyć rozwiązania w jak największym stopniu odpowiadające ich potrzebom, a przy tym unikalne i zwiększające atrakcyjność wizualną produkowanych opakowań czy etykiet. Seria Holofoil, w skład której wchodzi folia Micro Glitter, jest z powodzeniem wykorzystywana przez wiele czołowych marek globalnych.  

 

Źródło: API