Firma BASF nabyła prawa do technologii pianek PET od włoskiej firmy B.C. Foam S.p.A z siedzibą w Volpiano. Obie firmy postanowiły nie ujawniać wysokości tej transakcji.

Nabycie obejmuje zakłady produkcyjne i prawa własności intelektualnej, a także specjalny proces wytłaczania, który umożliwia produkcję wysokiej jakości pianek PET o bardzo wysokim zagęszczeniu.

"Rozszerzając swoją ofertę w zakresie wysokojakościowych pianek strukturalnych, transakcja umocni pozycję firmy BASF jako wiodącego producenta pianek. Pianki PET wykorzystywane są głównie w produkcji łopat wirnikowych turbin wiatrowych i rozszerzą gamę naszych produktów dla rozwijającego się światowego rynku energetyki wiatrowej" - tłumaczy Dr. Wolfgang Hapke, prezes działu Performance Polymers firmy BASF.

Pianki Pet są odporne zarówno chemicznie, jak i termicznie. Wykorzystywane są nie tylko w sektorze energetyki wiatrowej, ale również wysokiej jakości płyty z pianki PET stosowane są do produkcji lekkich materiałów kompozytowych, które szczególnie dobrze nadają się do zastosowań w motoryzacji i aeronautyce oraz w przemyśle stoczniowym.

"Opracowanie konkretnych rozwiązań systemowych i nowych rodzajów materiałów odgrywa decydującą rolę w zapewnieniu zrównoważonego wytwarzania energii. Będziemy korzystać ze specjalistycznej wiedzy i synergii wynikających z przejęcia technologii wytłaczania od B.C. Foam" - mówi Dr. Christian Fischer, prezes działu Advanced Materials & Systems Research (Badań nad zaawansowanymi tworzywami i systemami) firmy BASF.
Źródło: ''