CCL Label A/S, jeden z czołowych dostawców etykiet dla przemysłu farmaceutycznego na rynku europejskim, otworzyła nową fabrykę etykiet w Polsce. Fabryka ma zaspokoić przewidywany wzrost popytu na etykiety składane ze strony wschodnioeuropejskiego przemysłu farmaceutycznego.

Fabryka rozpocznie produkcję w tym roku. Będzie zajmować powierzchnię 3000 m2, z możliwością dwukrotnego powiększenia. Wartość inwestycji szacuje się na wiele milionów euro. Produkcja będzie przebiegać zgodnie z wysokimi wymaganiami ujętymi w dobrej praktyce produkcyjnej (Good Manufacturing Practices) przemysłu farmaceutycznego, jak ma to miejsce w innych fabrykach firmy – Randers i Brondby pod Kopenhagą.

Fabryka będzie wyposażona w najnowocześniejsze maszyny drukujące i wysoko zaawansowane maszyny do obróbki końcowej. CCL Label korzysta z różnych technik drukowania – z offsetu, fleksografii, sitodruku. W fabryce będą produkowane tradycyjne etykiety, etykiety składane i pewna ilość specjalnych etykiet na produkty farmaceutyczne.

Firma będzie zaopatrywać w produkty klientów z branży farmaceutycznej w Polsce, Czechach, na Węgrzech oraz w krajach bałtyckich. Według Ole Gade, dyrektora ds. sprzedaży i marketingu CCL Label A/S, jest to posunięcie strategiczne – inwestycji dokonuje się w oparciu o przewidywany wzrost popytu na rynku wschodnioeuropejskim.
Źródło: ''

Komentarze