Firma jest pionierem w produkcji maszyn opakowaniowych w Niemczech i regularnie zaskakuje swoich klientów nowymi technologiami. Dzięki swoim wynalazkom przedsiębiorstwo otworzyło drogę do produkcji najbardziej elastycznych urządzeń pakujących.

Firma Gerhard Schubert świętuje jubileusz 50-lecia

Firma Gerhard Schubert powstała w 1966 roku i szybko stała się liderem w zakresie cyfrowych urządzeń pakujących. Obecnie przedsiębiorstwem kieruje już druga generacja rodziny, a w firmie zatrudnionych jest 1100 pracowników. Pierwszą koncepcją firmy była maszyna do formowania i klejenia pudełek kartonowych, którą wykorzystało przedsiębiorstwo Weiss z Norymbergii do pakowania swych słynnych ciastek imbirowych "Lebkuchen". W kolejnych latach Gerhard Schubert skonstruował pierwszą modułową maszynę SSB do napełniana i zamykania kartonów od góry. Wynalazki pozwoliły otworzyć przed firmą drogę do produkcji elastycznych maszyn opakowaniowych. 

 

W kolejnych latach przedsiębiorstwo prowadziło prace nad robotyzacją całej operacji pakowania. Pierwszego robota pakującego czekoladki "ROBY" zaprezentowano w 1981 r., na targach Interpack. Sześć lat później powstał robot SNC-F2 podnoszący i układający opakowania. Wśród wynalezionych urządzeń znalazła się pierwsza linia do pakowania czekoladek Schubert Speedline, wyposażona w robota z optycznym rozpoznawaniem obrazu. W związku z tym w firmie powstał specjalny oddział badawczo-rozwojowy z gronem specjalistów w tej dziedzinie.

 

Firma stworzyła także własny system kontroli maszyn opakowaniowych VMS, który wyznaczył standard prostych struktur ze zredukowaną liczbą zespołów mechanicznych i doprowadził do opracowania współczesnych maszyn modułowych. Obecnie siedem podstawowych modułów umożliwia tworzenie wysoce adaptowalnych struktur mechanicznych zapewniających szeroką gamę funkcji, takich jak napełnianie, formowanie, zamykanie pokrywkami, etykietowanie, znakowanie oraz paletyzowanie. Do systemu dołączyły także dwu-, trzy- oraz czteroosiowe roboty i systemy rozpoznawania obrazu, a także nowo opracowany robot transportujący „Transmodul”.

 

Od 2012 roku przedsiębiorstwem kieruje wraz ze swoim ojcem Gerhardem, Ralf Schubert. Stale utrzymując miano pioniera, w 2014 r. na targach Interpack zaprezentowano pierwszą maszynę opakowaniową bez szafy elektrycznej. To zupełnie nowy standard w zakresie wydajności i dostępności systemów tego typu. Właściciele przedsiębiorstwa zapowiadają kolejne innowacyjne wynalazki.

 

Dowiedz się więcej o firmie