Jesienią firma Müller Martini zaprasza swoich klientów z całego świata do udziału w trzech międzynarodowych spotkaniach z cyklu Open House.

Firma Müller Martini zaprasza na Dni Otwarte do Oftringen, Maulburga i Bad Mergentheim
Pierwsze z nich, organizowane pod hasłem „Wzrost poprzez wydajność”, odbędzie się w dniach 23-24 września w centrum szkoleniowym Müller Martini w Oftringen. Drugie, zaplanowane na 28-30 października w centrum szkoleniowym w Maulburgu, będzie poświęcone procesom związanym z drukowaniem opakowań giętkich i etykiet. Trzecie ze spotkań, organizowane w dniach 18-20 listopada w Hardcover Forum w Bad Mergentheim, ma stać się okazją do świętowania 10. rocznicy wprowadzenia na rynek linii do opraw książkowych Diamant.

Międzynarodowe Open House w Oftringen (23-24 września)
Podczas pierwszego z trzech zaplanowanych przez firmę Müller Martini spotkań, które zostanie zorganizowane w jej centrum szkoleniowym w Oftringen, będzie miała miejsce światowa premiera linii do oprawy zeszytowej Primera 110 i Tempo 220. Impreza, przebiegająca pod hasłem „Wzrost poprzez wydajność”, będzie też kolejną okazją do obejrzenia w akcji linii Primera 160, która zadebiutowała na niedawnych targach Ipex w Birmingham. Urządzenie to zostanie po raz pierwszy zademonstrowane szerokiej publiczności na rynku szwajcarskim.
Podobnie jak to miało miejsce w przypadku serii Primera, wysokowydajna linia do oprawy zeszytowej Tempo E220 została wyposażona w nowy program asystujący przy ustawianiu parametrów produkcyjnych, co ma wpłynąć na jeszcze szybsze narządzanie maszyny. Co więcej, w porównaniu z wcześniejszym modelem znacząco została zwiększona jej energooszczędność. Producent zadbał też o znaczne zwiększenie poziomu automatyzacji linii Primera 110, która – aby sprostać indywidualnym potrzebom klientów – będzie dostępna w dwóch modelach: C110 i E110. W obu zapewniono automatyczną synchronizację sekcji zbierającej, urządzenia zszywającego i trójnoża.
Podczas targów Ipex z powodzeniem zadebiutowała Primera 160, będąca – jak zapewnia producent – najbardziej wydajną linią do oprawy zeszytowej klasy mid-range, oferująca wydajność rzędu 16 tys. taktów na godzinę. Podczas wrześniowego Open House zaprezentowane zostaną wszystkie jej zalety, które mieli okazję już poznać goście targowi zwiedzający stoisko targowe Müller Martini w Birmingham, m.in. wszechstronną kontrolę nad procesem produkcyjnym i wysoką niezawodność w działaniu.
Poza krótszymi czasami narządów istotnymi ze względu na coraz niższe nakłady realizowane w urządzeniu, kluczowymi obszarami, na jakie zwróci uwagę firma Müller Martini, będzie „usieciowienie” i „odpowiednia dostępność” urządzeń. Z tego względu linie Primera 160 i Tempo 220 zostaną połączone z systemem workflow Connex stworzonym przez Müller Martini. Planowane są także prezentacje nowego modułu serwisowego MMRemote Service, który – jak zapewnia szwajcarski dostawca – redukuje czas przestoju maszyn wymagających naprawy nawet o 50%.

Międzynarodowy Open House w Maulburgu (28-30 października)
Drugie ze spotkań, przebiegające pod hasłem „Procesy drukowania opakowań giętkich i etykiet”, zostanie zorganizowane w dniach 28-30 października w centrum szkoleniowym Müller Martini w niemieckim Maulburgu. Firma zaprezentuje na nim zaawansowane rozwiązania dedykowane dla obu wyżej wymienionych segmentów, ze szczególnym uwzględnieniem rynku opakowań. Podczas trzydniowej imprezy będzie można obejrzeć w akcji zwojową offsetową maszynę drukującą Aplrinta V, a także niedawno udoskonaloną maszynę VSOP, w której do utrwalania farby drukowej zastosowano alternatywnie technologię UV i strumienie elektronów. Pokazom maszyn będą towarzyszyć wystąpienia ekspertów firmy Müller Martini, poświęcone poszczególnym obszarom rynku poligraficznego.

Międzynarodowe Open House w Bad Mergentheim (18-20 listopada)
Podczas trzeciego z zaplanowanych na jesień tego roku spotkań z serii Open House, które odbędzie się w dniach 18-20 listopada w Hardcover Forum w niemieckim Bad Mergentheim, firma Müller Martini będzie świętowała 10. rocznicę wprowadzenia na rynek linii Diamant. Podczas tej imprezy zostaną zaprezentowane ostatnie osiągnięcia techniczne szwajcarskiego producenta w dziedzinie elastycznej i wydajnej oprawy twardej książek.


Źródło: ''