Firma Pregis Sp. z o.o., wiodący producent i dystrybutor materiałów opakowaniowych, zdecydowała się zainwestować w nową fabrykę w Tulipan Park Gliwice, nowoczesnym centrum produkcyjno-logistycznym.

Odpowiedniej wielkości obiekt będzie doskonale usytuowany – niedaleko strefy ekonomicznej, w pobliżu autostrady A4, która umożliwia bardzo dobrą komunikację ze wszystkimi regionami Polski oraz dostęp do europejskiej sieci transportowej. W bliskim sąsiedztwie planowana jest również budowa autostrady A1. Dodatkowym atutem jest bliskość granicy z Czechami i Słowacją. Inwestycja ta umożliwi bardziej dynamiczny rozwój firmy Pregis w Polsce i Europie Centralnej. Firma zwiększy swoje moce produkcyjne, aby jeszcze lepiej zaspokajać rosnące potrzeby Klientów. Planowane zakończenie inwestycji to pierwszy kwartał 2008 roku.

Pregis Sp. z o.o. jest jedną z czterech dywizji koncernu Pregis Corporation – światowego lidera opakowań ochronnych, spożywczych i konsumenckich. Na rynku polskim Firma istnieje od 1996 roku. Posiada 15 centrów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Swój dynamiczny rozwój Firma zawdzięcza produkcji folii pęcherzykowej, pianki polietylenowej, kopert ochronnych, nowoczesnych systemów opakowaniowych AirSpeed™ i GeoSpeed™, jak również dystrybucji szerokiej gamy materiałów opakowaniowych. Obszar działalności Firmy to poza Polską inne kraje Europy Centralnej i Wschodniej. W nowej lokalizacji Firma zatrudniać będzie około 200 osób, a jej obroty przekroczą 20 m Euro.

Amerykański koncern Pregis Corporation jest światowym liderem rynku opakowań ochronnych, spożywczych, medycznych i konsumenckich. Firma nasza reprezentuje jedną z czterech dywizji koncernu w pełni realizując jego politykę w zakresie opakowań ochronnych. Działalność na rynku polskim rozpoczęliśmy w 1996 roku i od tego czasu wykazujemy bardzo dynamiczny rozwój. W ciągu 10 lat staliśmy się dużą firmą produkcyjną posiadającą 15 oddziałów dystrybucyjnych. Jesteśmy wiodącym producentem i dostawcą folii pęcherzykowej, pianki polietylenowej i kopert ochronnych w Europie Centralnej i Wschodniej. Oprócz tego dystrybuujemy wysokiej jakości materiały opakowaniowe i w związku z tym zapewniamy kompleksowe dostawy opakowań nawet dla najbardziej wymagających odbiorców. Nieustannie dążymy do jak najlepszego zaspokojenia potrzeb Klientów w zakresie opakowań ochronnych i zabezpieczenia produktu, a nasi Przedstawiciele Handlowi mogą służyć radą i pomocą w każdym zakątku Polski.

Bogate tradycje koncernu skupiającego wszystkie swoje siły i środki na branży opakowaniowej mają bezpośredni wpływ na stałe poszerzanie gamy naszych wyrobów i świadczonych usług oraz ciągłe podnoszenie ich jakości. Dowodem na to może być przyznany nam Certyfikat Zapewnienia Jakości ISO 9001:2000 oraz Certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskowego ISO 14001:2004. W przyszłości planujemy otwarcie kolejnych oddziałów, powiększenie zakresu produkcji oraz ciągłe poszerzanie asortymentu oferowanych przez nas produktów.

Źródło: Firma Pregis Sp. z o.o.
Źródło: ''