Stäger produkuje już zatem części termoformowane oraz opakowania sztancowane z materiałów biodegradowalnych.

Firma Stäger rozpoczęła wsółpracę z Plantic Technologies Ltd. Produkcja firmy uzyskala w związku z tym homologację na poddawanie obróbce nowego tworzywa o nazwie Plantic. Jest to biodegradowalne tworzywo, którego podstawowym składnikiem jest krochmal (wytwarzany z mąki kukurydzianej), dzieki czemu surowiec ten jest odnawialny i biodegradowlany oraz idealnie nadaje się do kompostowania.

PLA Polilaktyd
Polilaktyd wytwarzany jest z sfermentowanej mączki kukurydzianej oraz jest biodegradowalny. Tworzywo zachowało właściwości takie jak przejrzystość, możliwość stosowania nadruku, tloczenia, klejenia czy zgrzewania – porównywalne z folią PET. Jendak dostępność tworzywa jest limitowana, a jego zastosowanie musi być uzgodnione w oparciu o konkretny projekt. Chętnie udostępnimy Państwu nasze wzory.

Oba rodzaje tworzywa produkowane są z odnawialnych surowców, takich jak kukurydza, dzięki czemu wymagaja zużycia mniejszej ilości zasobów kopalnych niż tworzywa sztuczne wytwarzane na bazie ropy naftowej. Tym samym znaczenie tych materiałów z upływem czasu znacznie wzrośnie.

Firma Stäger (www.staeger.eu) istnieje na rynku już od ponad stu lat, ma zatem długoletnią tradycję i doświadczenie. Stäger, jako jedna z pierwszych firm w Europie wprowadziła do produkcji w latach siedemdziesiątych pudełka skladane z PVC, a w latach osiemdziesiątych, podczas zaciętych dyskusji o szkodliwym działaniu PVC na środowisko i zdrowie człowieka, jako pierwsza zastosowała folie opakowaniową PET.


Źródło: ''